| MisterDariusBoy a întrebat:

E adevarat ca daca porti sutien, sanii nu se mai dezvolta ( adica nu au loc din moment ce i strange sutienul) si nu mai cresc?straight face

7 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

In general utienul nu poate influenta cresterea sanilor, deci nu ar trebui sa le opresca cresterea.Pe timp indelungat daca porti sutien mult timp vei observa ca sani se vor lasa muschiul fiind sustinut de sutien cu timpul nu va mai avea " antrenament". E recomandat ca in casa sa nu il porti daca nu este necesar.

| Minks a răspuns:

Asa e, sfatul meu este sa mergi topless. happy

| beautifulkiss a răspuns:

Buna da este adevarat, sutienul este bine sa il porti in timpul zilei cand esti plecata, dar seara sau cand stai acasa la fel cum a zis si @Lovely este bine sa nu porti. Sper ca te-am ajutat.

| Lovely a răspuns:

Da asta am auzit si eu si cred ca este adevarathappy Poate asta e si motivul petrun care nu e recomandat sa porti sutien noaptea sau cand stai acasa. tongue

| me a răspuns:

Mit urban...

| Sofia07 a răspuns:

Sincer nu cred ca este adevarat.insa sutienul nu trebuie purtat in continuu deoarece cu timpul sanii nu vor mai fi la fel de fermi. In niciun caz sa nu porti noaptea si daca se poate nici cand esti prin casa.

| AnNyşK a răspuns:

Nu este adevaratlaughing)