| iloveflowersandnature a întrebat:

Buna, voi va temeti de sleep paralyse? E adevarat ca intra un demon in voi in timpul somnului?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Ar fi bine sa iti pui toata credinta in Dumnezeu si sa te rogi zilnic in rugaciune spui clar: ne izbaveste de cel rau. Daca ai credinta adevarata si te concentrezi mai mult asupra rugaciunii decat asupra raului nu ai de ce sa te temi.Si eu nu, nu ma tem ca de multi ani de zile mi-am depus toata viata in mina Domnului, ma rog cu foarte mici exceptii zilnic, incerc sa fac doar bine, mai gresesc si eu ca om (greseli nu prea mari)sunt dar din fericire daca te rogi si crezi exista in rugaciune si versetul Si ne iarta noua gresalele noastre precum si noi iertam gresitilor nostri. Daca gindesti si traiesti asa nu ai de ce sa te temi.Dar insist asupra faptului ca trebuie sa iti deschizi inima si sufletul Domnului si sa iti stopezi gindurile asupra necuratului.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acest "sleep paralyse" are explicatie medicala destul de simpla legata de activitatea creierului si musculatura care nu se sincronizeaza. Demonii doar in cap la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Văd că s-au înmulțit episoadele de parazilie in somn, dat fiind că tot mai mulți utilizatori postează despre asta.
Nu mă mai tem. Am avut n episoade de genul, ultimul acum vreun an.

Într-adevăr, paralizia in somn e provocata de apariția demonilor in dimensiunea noastră.
Căuta mai multe informații despre paralizia in somn pe Google. Vei găsi n articole.