| GabitaBm a întrebat:

E obligatoriu costum la o nunta, daca esti invitat si nunta este pretentioasa? sau se poate si doar in camasa?(pentru barbati)

Răspuns Câştigător
| neekole a răspuns:

Ca sa nu mai repet ce au zis cei de mai sus...da trebuie costum la inceput ca sa faca impresie buna si bla bla. Si acum ca sa-ti raspund si la intrebarea ta. In mod normal imbracamintea domnisoarei/doamnei trebuie sa se asorteze cu papionul/cravata barbatului. Deci te orientezi si tu dupa asta, si sunt sigura ca o sa aratati foarte bine. Funda?

5 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Poi daca nunta este pretentioasa trebuie sa mergi la costum, insa odata ce ai ajubs acolo poti sa iti dai jos sacou si sa ramai in camasa, sacaoul il. tii pe tine la inceput ca sa faci impresie
Distractie placuta la nunta

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar tinand cont ca toti barbati vor fi imbracati in costum ar fi bine sa aiba si el costum.Dar se poate si intr-o tinuta mai eleganta in care sa se simt comod, gen incaltari mai elegante nu neaparat clasici pantofi niste pantaloni la fel si camasa ar i bine sa fie alba, dar poate fi si neagra.Nu trebuie neaparat inchis intr-un constum ca doar nu este el ginerelehee hee. Si oricum majoritatea o sa ajunga tot doar in camasi dupa cate dansuri.happy

| GabitaBm explică:

Da,cam aveti dreptate.el nu vroia costum avand in vedere ca nu-i place ca nu sta fix dupa el plus ca nu-l poarta dupa aia, vorba voastra.doar sa-ti faci intrarealaughingsi na alti bani pentru ce.dar da asa e normal si elegant

| GabitaBm explică:

Si eu ce ar trebui sa port sa fim la fel? adica impreuna..nu e chiar negru costumul,un material subtire de vara un pic in dungi verticale, la fel si camasa alba cu tenta roz/albastra, papion, pantofi eleganti dar nu de batranitongue...
M-am gandit ori la o fustita deasupra genunchilor mai larguta din dantela cu corset, ori ceva clasic?

| neekole a răspuns (pentru GabitaBm):

Ca sa nu mai repet ce au zis cei de mai sus...da trebuie costum la inceput ca sa faca impresie buna si bla bla. Si acum ca sa-ti raspund si la intrebarea ta. In mod normal imbracamintea domnisoarei/doamnei trebuie sa se asorteze cu papionul/cravata barbatului. Deci te orientezi si tu dupa asta, si sunt sigura ca o sa aratati foarte bine. Funda?

| PufuletiCuCiocolata99 a răspuns:

Pai nu exista o regula laughing dar mai frumos si elegant ar fi ca barbatii sa fie la costum. oricum nu stau barbatii la nunta cu sacoul pe ei pentru ca este foarte cald. mai ales vara. :d