| pantofipantofi a întrebat:

E posibil sa am inceput de bulimie? eu sper ca nu, deoarece am inteles ca e o boala mortala crying , imi vine sa mananc intr-una , si dupa ce mananc imi pare rau, plang ma uit in oglinda, e drept ca sunt f grasa , nu mai am menstruatie din luna decembrie ( mentionez nu sunt insarcinata, sa nu incepeti sa spuneti asta), si beau foarte multe ceaiuri si pastile laxative , pentru a favoriza scaderea in greutate, pe zi ce trece ma uit in oglinda si sunt tot mai grasa, cum imi dau seama sigur daca am bulimie? eu nu vreau sa am sad , dar imi e frica , ca stiu ca aprox asa se manifesta

Răspuns Câştigător
| Cubulets a răspuns:

Nu ai bulimie. Aceaste nu sunt semne de bulimie. Bulimia, intr-adevar este o boala mortala dar tu nu o ai din cele expilate. Daca ai bulimie di contra, nu te ingrasi, chiar slabesti. Slabesti forte mult. Bulimia este o desabilitate de a manca. Daca ai asa ceva iti vine sa mananci mult si dupa ce mananci vomiti totul. Oamenii cu bulimie sunt slabi lipiti pamantului asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi despre asta. Cat despre ingrasat, poate fi un fel de virus in copul tau numit candida, care nu te ingrijora, toata lumea o are. Unii mai mult ca altii. Candida se mai gaseste si in cancer. De fapt orice om care are cancer are candida. Poti sa tii o cura, nu te slabeste neaparat asa repede, dar te ajuta sa mananci regulat. Stiu ca merge pentru ca am tinut-o si eu. Si am slabit. Aici ai un link, e in engleza, sper ca intelegi:
http://www.mccombsplan.com/new/the_plan/yesnofoods.php

P.S.:Trebuie sa transpiri foarte mult.

| pantofipantofi explică (pentru Cubulets):

Mentionez k vomit in fiecare seara
dar m-ai linistit, mersi de sfat

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ia legatura cu un medic nutritionist si cu un psiholog.

Răspuns utilizator avertizat