| TheBlackSwan a întrebat:

Este adevarat ca Feonul roade parul?

8 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Sa il usuci natural este mai bine.
P.S: Cand iti stergi parul sa nu-l rupi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt il usuca brusc si prea mult. Asa, parul se rupe (roade).

| Camelisa a răspuns:

Arde parul *

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Este nociv pentru par sa il freci cu prosopul. La fel de rau este si daca il usuci cu feonul. Iti usuca prea rapid foliculii si ramane uscat si casant. Tamponeaza-ti usor parul cu prosopul si daca folosesti feonul, nu insista pana se usuca perfect tot.
Pa, pa.

| LauraEU a răspuns:

Da, e adevarat. Si eu am renuntat la feon si imi las parul sa se uste singur. Se usca mult mai bine acum si am si bucle dupa :3 Daca folosesti feonul iti va roade varfurile te sfatuiesc sa renunti la feon happy

| AlinSUNT a răspuns:

Depinde cat de aproape ai Feonul sau Cat de tare e... Iti recomand sa tii cam la 2-3 cm de par.

| biliana a răspuns:

Feonul nu roade parul, insa el da un aspect casant acestuia si daca il folosesti o lunga perioada de timp el poate sa se si despice si parul odata despicat trebuie taiat pentru a se recupera.

| NextFriday a răspuns:

Eu stiu ca asa numita cladura arde parul. De obicei feonul arde atunci cand atingi parul (de exemplu cand cuafezi cu peria) ceva similar placii. E bine sa folosesti un produs pentru protectie contra caldurii, daca ai unul de calitate. Atat iti pot spune happy