| iSmile a întrebat:

Cum e mai bine sa-mi ususc parul'? cu feonul sau. natural?
fundita

Răspuns Câştigător
| KaRioKa a răspuns:

Cel mai bine este sa il usuci natral, sa-l lasi pe el asa liber pentru ca daca il usuci cu feonul il prajesti, se usuca si il deteriorezi si se ard varfurile si se despica, papa! pup, fundits?

6 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Natural. eu nu mi-am uscat parul cu feonul de cand eram la gradinita si ii era mamei sa nu racesc.usuca-l cu un prosop de bumbac.foloseste doar miscari de apasare si tamponare, deoarece daca freci puternic parul se va electriza si se poate rupe intrucat atunci cand este ud este si mult mai sensibil. stai cu prosopelul jumatete de ora in functie de lungimea parului apoi lasa-l liber sa se usuce singur. daca folosesti feonul pe o perioada lunga de timp parul se va deshidrata si deteriora. incearca sa-l folosesti doar la ocazii speciale cand nu ai timp suficient. dar daca ai timp sa astepti sa se usuce nu ezita sa o faci vei avea parul moale si stralucitor si mai ales sanatos!

| SsAa a răspuns:

Buna... Cel mai bine este sa lasi parul sa se usuce singur deoarece feonul cu aer cald il arde foarte rau si il v-a facae sa arate neingrijit... Dar daca totusi nu ai rabdare sau timp sa-l lasi sa se usuce singur poti sa-l usuci si cu feonul nu stica de cateva ori big grin Sper ca te-am ajutat. Succes pa :* Funda?

| CălăreţulFărăNume a răspuns:

Feonul iti strica parul, dupa parerea mea mai bine il usuci natural(vara)
Iarna esti nevoita sa ti-l usuci cu feonul, ca sa nu racesti!

| chocolate_1698 a răspuns:

Am auzit ca uscatul cu feonul ingrasa parul, insa nu am date exacte

| ktina a răspuns:

Natural e mai sanatos pentru par, il pastrezi mai puternic, nu-ti cade asa tare

| FREEDOM1998 a răspuns:

Natural