| noname2021 a întrebat:

Este bine sa te dai cu crema de fata cand este cald afara? Daca da, de ce? thinking Eu stiam ca e bine doar cand e frig.

Răspuns Câştigător
| Frrramboise a răspuns:

Buna!
Este bine sa iti dai cu crema de fata si atunci cand este cald, dar si atunci cand este frig. O crema cu factor de protecte solara este ideala happy iti protejeaza fata.
Ai grija sa investesti intr-o crema de calitate, potrivita tenului tau. Deci nu rahaturi de la Avon ca o sa te trezesti cu o multime de cosuri pe fata. Ai grija mai ales daca ai tenul sensibil, pup :*.

| noname2021 explică (pentru Frrramboise):

Mersi! Eu folosesc si de la avon dar nu am nimic, ca mai apar cosuri asa din cand in cand e diferit thinking oricum multumesc!

| Frrramboise a răspuns (pentru noname2021):

Cu placere :*. Eu am tenul sensibil si mi-au aparut cosuri de la cremele Avon, si-am mai auzit fete care s-au plans deci mi-am format o parere despre acele creme. Poate esti mai norocoasa si ti se potriveste crema aceea big hug

| noname2021 explică (pentru Frrramboise):

Oricum am aruncat-o laughing) decat sa-mi iese si mie cine stie ce, mai bine asa, cand am auzit tot felul de pareri proaste nici n-am mai stat pe ganduri! big grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte bine să dai cu un ulei pe față, pentru hidratare (și vitamina A, protejează pielea).
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Si daca nu, de ce?

| Teodoraa6 a răspuns:

E bine sa folosesti o crema care hidrateaza si cand este cald afara pentru ca soarele ar putea dezhidrata tenulwinking

| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Buna, da, stii bine. Atunci cand este frig, pentru ca pielea are nevoie de siguranta pe vremea rece. Atunci cand este cald cremele nu sunt prea indicate deoarece vara pielea trebuie sa respire si in plus substantele din creme nu formeaza o echipa prea grozava cu soarele.Vara folosesti crema pentru protectie solara. Bye

| IoanaL98 a răspuns:

Este bine sa folosești crema pentru fata pe toata perioada anului..vara pielea trebuie protejata de razele uv care provoacă in timp afecțiuni..cum ar fi ridurile profunde si poate duce chiar si la cancer de piele daca situatia nu este tratata din timp

| yogril1 a răspuns:

Cand este frig, este bine sa iti dai cu crema, ca sa iti hidratezi pielea, cand este cald, nu este bine. Dar, daca vrei sa iti cu crema cand este cald, poti folosi protectie solara.