| alexgijga a întrebat:

Este de rau daca in prima zi de tatuaj cand am aplicat crema seara am ramas cu bucatele de cerneala pe mana? Nu a curs sange si nu s-a intamplat nimic

Răspuns Câştigător
| AlexandruInu a răspuns:

Salut,stai linistit,este normal,la inceput se elimina putin surplusul de cerneala. Nu stiu ce indicatii ti-a dat artistul dar ingrijirea de baza,trebuie sa speli zona tatuata cu apa calie, fara sa freci, prin tampon, zvanturi apoi aplici usor cu crema toata zona, tatuajul trebuie sa fie mereu umed. Repeta procesul asta de 2-3 ori pe zi. Poti folosi si o crema de hidratare,ai grija ce haine porti, sa nu fie dure la atingere, evita puful, cam o saptamana, depinde de persoana cat de repede se vindeca.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Este surplusul ramas pe piele.

| Alinailies a răspuns:

Este ok, aplica crema asa cum ti-a spus cel care te-a tatuat si o sa fie bine.