| Anonimaaaa10 a întrebat:

Este putin 40kg la 14 ani jumate,inaltimea nu stiu cat am,dar intre 1, 64-1,68.
Fundita
Si cateva sfaturi sa ma ingras
fara fast food
care au functionat si la voi
Fundoiiiiiiiiiiiiiiiii :c love struck

4 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Draga mea Anonima,
In primul rand, pentru a te ingrasa trebuie sa cresti numarul de calorii. Mananci mai multi carbohidrati ( cam 200g pentru greutatea ta) si proteine de calitate(50-60g). Iti faci frumos un plan alimentar si il respecti. Adaugi in fiecare zi 5-10 grabe de carbohidrati si la fiecare 4 kg maresti putin si numarul de proteine.
In al doilea rand, pe langa alimentatie, exercitiile fizice sunt, de asemenea, importante. Poti gasi un plan de antrenament la youtuber-ul "Angel Fitness". ( are si pentru fete, pe prietena lui).
Mananci muult si organizat!
Succes!
Cu stima,
Haruko.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Mno... totusi, cea mai buna modalitate este sa te duci la un dietician pentru plan alimentar si la un antrenor personal pentru exercitii big grin Dar, poti invata si singura daca ai motivatie!

| Anonimaaaa10 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Eu mananc, dar nu pun.

| HarukoMariusDaniel a răspuns (pentru Anonimaaaa10):

Nu mananci cum trebuie si nici suficient. Ai arderea rapida, deci trebuie sa ai totul organizat ca sa poti pune. Nu te astepta sa vina kilogramele rapid... poti sa iei maxim 1, 5k la 2 luni.
Totusi, eu unul iti spun sa te bucuri ca esti slaba. big grin