| Girl123girl a întrebat:

Eu am parul destul de drept ( de la mama naturalaughing, fara placa) insa am multe fire de par rebele, mai scurte care stau in toate directiile. Se vede foarte urat sad. Ce pot sa fac? Nu-s despicate, insa precizez ca-s putin mai deschise spre varfuri. Ce sa faaaaaac? crying((((

5 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Aveam aceeasi problema, dar de cateva luni imi fac o data pe saptamana sau din doua in doua saptamani masca cu ulei de masline, ou si lamaie, folosesc sampon si balsam separat(adica nu 2 in 1), apoi ma clatesc cu otet, ma tund la interval de 2-3 luni, depinde si cat de repede mi se toaca parul, folosesc un spray protector pentru momentele in care imi usuc parul cu uscatorul(desi ar fi ok daca l-ai usca cu prosopul, sau cu uscatorul la o temperatura scazuta...de sus in jos ca sa nu-ti ciufuleasca parul si mai rau) si desi e putin costisitoare, ai putea sa iti cumperi o perie de par cu ioni, eu am una de la Braun si chiar vad schimbari in bine.
Iti poti lua la o adica si un ser pentru varfuri, dar daca ai fire scurte mai sus si iti dai cu el pe-acolo e posibil sa se vada parul putin mai gras...depinde, daca stii sa iti dai cu foarte putin nu se vede.
Ce sa spun, daca placa nu folosesti pentru ca e drept incearca sa nu folosesti nici ondulator sau daca vrei sa-l tapezi, fa-o usor.
Sper ca te-am ajutat. happy

| Crucified a răspuns:

Fierul de calcat laughing? off gata cu glumele! phbbbbt
Iti trebuie un balsam de la plafar sau un spray special pentru par ca sa nu se mai vada firele in toate directiile. Sau chiar sa te dai cu placa.

| crissa20 a răspuns:

Incearca un balsam leave-inbig grin

| TheYonutz19 a răspuns:

Cu fixativ sau cu gel

| enilor a răspuns:

Fixativ,gel sau pur si simplu un pic de apa serios functioneaza