| Anonim5566 a întrebat:

Eu am parul lung si se ingrasa foarte repede. Baie imi fac o data pe saptamana pentru ca imi ia foarte mult sa il usuc iarna, iar el se murdareste si se ingrasa. Am inceput sa nu mai port caciula tot din acest motiv. Are cineva vreo solutie?

7 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Îl speli de 2 ori pe săptămână.
Duminică şi miercuri seara (se usucă repede, până a doua zi).
În rest, iţi cumperi de la farmacie un şampon pentru păr gras, sau dizolvi 2-3 aspirine într-o sticluţă mică (d'aia de la vreun spray, ceva) şi pulverizezi pe păr, la rădăcină.

| BiuL a răspuns:

Se ingrasa repede si tu il speli odata la o saptamana? E normal sa te speli de cam 2 ori pe saptamana pe cap. Se ingrasa repede cand il speli azi si maine sau poimaine deja e uns.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai trebuie spalat mai des, chiar daca iti e greu sa il usuci! foloseste un sampon pentru par gras si spala-l macar de doua ori pe saptamana!
mai bine te chinui sa-l usuci decat sa stai cu el sa arate murdar si gras!
succes happy

| Anonim5566 explică (pentru Bluebutterfly80):

Multumesc, cred ca alta solutie n-am, nu? happy

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Anonim5566):

Nu, nu e alta solutie! happy si eu am parul lung, stiu cum e cu uscatul, dar decat sa par murdara, mai bine ma chinui sa-l usuc!
incerca sampon pentru par gras de la gerovital, este foarte bun si vei avea parul foarte frumos!
o zi faina sa ai happy

| Bibzzz a răspuns:

Poti in primul rand sa te speli de doua ori pe saptamana chiar daca se usuca greu.La fel e si la mine.Eu ma spal miercurea si sambata. Poti sa te speli si ca sampon si sa iti faci o masca de par.Eu m-am descurcat ca masca de mango parca de la Avon.Caciula n-are nici o treaba ca si eu port caciula si nu mi se intampla nimic.Si poti sa clateti doar parul fara pielea capului cu apa rece. Sper ca te-am ajutat.

| Sory_Sory_1997 a răspuns:

Fa baie o data la 2/3 zile....sau daca nu macar spala-te pe cap mai des.....si eu aveam problema asta dar s-a rezolvat