| kyjonopsy a întrebat:

Eu de ce nu ma ingras? mananc chiar mai mult decat mananca o fata mai plinuta din clasa si la 14 ani la 164 inaltime am doar 45 de kg.ce pot face in acest sens? funda!

4 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Ai un metabolism foarte rapid si de aceea nu te ingrasi.Cel mai bine e sa te duci la doctor si iti v-a spune ce trebuie sa faci.Nu e bine sa faci de capul tau pentru ca poti cadea in extrema cealalta.Eu totusi iti recomand sa stai asa pentru ca s-ar pute ca in cativa ai sa te ingrasi de la sine.Mai bine slab decat gras oricum.Gandeste-te ca poti manca ori ce vrei tu pe cand, cel gras vre sa slabesca si tine toate viata regim.

| xButterflyxX a răspuns:

Daca nu te ingrasi chiar daca mananci mult, inseamna ca ai metabolismul rapid, adica arde tot si de aia nu se depunde nimic pe tine.
Ce te-as sfatui eu, este sa te apuci de sala sau sa incerci un sport ceva, sa pui muschi pe tine si sa mananci multe fructe si legume.

| 현주 a răspuns:

Nu cred ca poti face nimic.Asa e corpul tau.Nu incerca sa te ingrasi, te poti imbolnavi.S-ar putea sa fie ceva genetic. Nu te ingrijora, cate fete nu ar vrea sa fie slabe ca tine! Mai bine intreaba-ti parintii daca si ei au fost asa in copilarie.Ai sa te ingrasi cu timpul, efectul asta dispare si o sa fii mai grasuta.

| kyjonopsy explică (pentru 현주):

N-a mai fost nimeni din familie ca mine.sunt un caz rar.