| anonim_4396 a întrebat:

Eu in permanenta am parul incurcat daca ma apuc sa il pieptan se blocheaza pieptanul acolo laughing ce sa fac sa numai fie asa? daca incerc sa il pieptan usor la fiecare suvita imi da 5 fire nu pot sa contiunui asa ce sa fac sa se pieptene usor? am parul drept

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Foloseste balsam si un spray pentu descurcare, pe ambele le gasesti in hipermarket-uri.

| BombonicaXD a răspuns:

Uite ceva natural:amesteci 3linguri de ulei de masline cu o lingura de ulei de jojoba(sau ricin daca nu gasesti) si cateva picaturi de vitamina A plus un galbenus de ou pana cand obtii o pasta cat de cat omogena.O aplici pe toata lungimea parului, insistand pe partile incurcate si lasi asa cam 3-4 ore, dupa care speli cu sampon.Pe langa faptul ca il va descurca perfect, il va si hrani si hidrata.Incearca!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Foloseste balsam de la nivea. apoi descurca-ti parul inainte sa apuce sa se fi uscat.la mine merge, apoi il descurc mai simplu

te pup

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

După șamponare, aplică balsam special, apoi îl clătești cu apă. O să ai părul foarte descâlcit, dar foarte moale...
Mie nu-mi place balsamul, nu-l folosesc, bine, nici nu am problema încâlcirii...

| XatomisX a răspuns (pentru floresdemayo):

Dar daca folosesc un spray de descurcare mi-l va mai face foarte moale? ca la mine oricum e moale ca e blond va fi groaznic daca aplic balsam

Răspuns utilizator avertizat
| MariaOfficial a răspuns:

Foloseste un balsam la spalarehappy.

| AquaMarine a răspuns:

Foloseşte ulei de păr. Te descreţeşte cât ai zice peşte!

| dreea a răspuns:

Folosteste un spray pentru asta... unul pentru descurcare parului.eu personal folosesc

| GeorgianaMonic a răspuns:

Si eu am avut candva porblema asta laughingdar nu atat de grava.Pai eu zic sa iti cumperi un speri pentru descurcarea parului big grin