| Nikolaus a întrebat:

Salut.

Cum folosesc gelul de par? Eu normal dupa ce ma spal pe cap dau cu pieptanul parul in partea dreapta dar cu gelul nu prea am cum vad... Adica, nu pot sa iau fiecare suvita de par sa o dau pe partea dreapta asa ca dau o data cu pieptanul bine cand e parul ud si se pune perfect si ma gandeam ca daca pun cumva si gel peste el o sa stea asa mai mult timp...
Cum sa fac? Pun gel pe pieptan sau cum?
Sunt baiat daca nu v-ati dat seama pana acum.

1 răspuns:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde ce efect vrei sa obtii, se poate aranja si cu piaptanul, dar in general la gel il aranjezi doar cu mana, ca sa iti stea exact cum vrei ti-as recomanda fixativul mai degraba, cel cu fixare puternica, te uzi pe par, il aranjezi cum vrei tu apoi aplici fixativul si va ramane exact cum l-ai aranjat. Daca nu mai exista ceara de par sub forma cremoasa care e mult mai buna la aranjatul parului si arata mult mai bine ca gelul pe par.