| Crs a întrebat:

Eu ma epilez inghinal cu aparatul. Dar suport durerea pana la un moment dat, pana in partea de mai jos, langa clitoris. Ce as putea face ca durerea sa fie mai suportabila si sa reusesc sa ma epilez peste tot cu aparatul, ca imi vine greu o parte sa ma epilez cu aparatul si restul cu lama, si in plus ca parul creste repede in partea unde il iau cu lama si m-am saturat.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un salon de cosmetică şi vezi acolo cum se epilează cu ceară caldă ca ulterior să te faci şi tu acasă.
Pa, pa.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu am sa inteleg niciodata de ce va supuneti la asemenea torturi cu aparatul?

| Drums a răspuns:

Este foarte dureros. sfatul meu nu te mai lua cu aparatul sa-ti sp si de ce. 1-pentru ca te doare la fiecare fir. 2-poti sa te ranesti intr-un fel(intamplare reala a unei prietene) 3-aparatul poate rupe firele nu le scoate pe toate di radacina iar dupa putin timp...hopaaaa iar trebuie sa ma iau. sfatul meu la salon de cateva ori cu ceara pentru ca ceara ia calumea si nu te doare asa de tare, decat primele dati iar sincer cu aparatul iti pot iesi fire sub piele si esti si mai sigura de ceea ce faci, apoi singura cu ceara akasik...succes:X:*

| ghitza_2903 a răspuns:

Incearca sa pui niste cubur de gheata intr-o punga si aseaza punga pe zona unde vrei sa te epilezi si asteapta vreo 3 minute, apoi epileaza-te, ppentru ca gheata amortizeaza efectul durerii happy

| sofia_kiss a răspuns:

Mai bine fate cu ceara calda o sa te doara la inceput dar e mai bine de suportat, iar firele de par cresc in piele indiferent daca folosesti aparatul sau ceara, eu una acum folosesc ceara si fierele de par imi cresc in fiele dar le scot cu penseta ca alata solutie nu am.

| psyho a răspuns:

Poti incerca crema depilatoare de la veet, sau farmec.este buna si nici nu este o metoda dureroasa.