| AndraBlondina a întrebat:

Eu vreau sa devin Emo sa ma imbrac specific, dar in acelasi timp sa ma imbrac si cum e la moda, cu pantaloni scurti si maiou colorat. DAk sunt emo pot sa ma imbrac si cum e la moda? sau trebuie sa aleg ori EMO ori NORMALA? dati mi un raspuns sunt confuza.

6 răspunsuri:
| madalinaioana2008 a răspuns:

Stai cuminte...nu adopta stilul acela.te vei schimba tu insuti ca persoana.

| ToMiZza a răspuns:

Nu "devii" niciodata emo...chestia tine de caracter, spre exemplu eu, da, sunt emo dar nu m-am afisat niciodata in public intr-un anumit fel imbracata(pentru ca asa arata un Emo...straight face )eu ma imbrac cum cred eu ca e bine; si neg faptul ca sunt emo deoarece atunci cand faci parte dintr-un anumit grup nu mai esti "tu", ci te confunzi cu restul adeptilor grupului
happy

| AmanoYuno a răspuns:

Emo nu e un trend de,, adoptat" si nici nu devii" amo doar cumparandu-ti haine.
emo e un stil de viata pe care unii il aleg din proprie vointa.hainele si parul nu sunt baza,, emo""-ului.astea sunt doar amnunte.
cei emo aleg sa fie pesimisti si nu le pasa de moda.

o sa zici ca sunt nesimtita dar tu esti superficiala.sa stii am avut un prieten emo care s-a dovedit profund.
si am un motiv bun pentru care te fac asa.:
1cei emo nu se imbrac colorat si nu isi fac coafurile alea pentru ca le plac culorile ci pentru ca acele culori au o semnificTie

2odata ce Ai devenit emo e greu sa te intorci la "normal" pentru ca practic personalitatea ta si perceptia asupra lucrurilor se schimba aproape permanent.tu pe de alta parte sar de la normal la emo si apoi la loc la fel cum iti schimbi hainele.

3.gandeste-te cum se simt adevaratii emo care traiesc Permanent asa si care sunt profunzi cand vine una asa ca i se nazare ei sa fie emo dar totusi trebuie sa fie si fashion.Practic ii jignesti si nu e corect ca stilul lor de viata pentru care au sacrificat atateA(uneori sanatatea) sa fie adus la pierzanie de toti care,, vor sa fie emo" si dupa o zi se satura si isi gasesc alta ocupatie.

iar in legatura cu tinutele precizate nu sunt chiar emo ci girlie.vezi tinutele celor de la botdf chiar daca sunt baieti.

uite probabil am fost nesimtita dar nu sunt aici sa imi fac dusmani si in afara de asta nu suport persoanele superficiale.
unul din prietenii mei apropiati era sa se sinucida din cauza voastra di inca mai incerca sa revina din stilul de viata emo

asa ca gandeste-te bine fiindca daca nu devii o emo veritabila si profunda nu vei fi acceptata nici printre cei emo nici printre normali

| kRedhead a răspuns:

Sunt de aceeaşi părere ca ToMiZza. Plus, ar trebui să ştii mai întâi ce este emo cu adevărat şi dupa aia să baţi un apropo. Gândeşte-te că dacă devii emo în adevăratul sens al cuvântului, întreaga ta viaţă se schimbă şi vei crede că toţi ceilalţi te urăsc şi tu eşti victima. Crede-mă, eu sunt în lumea asta şi nu mă mai pot schimba acum;-j. Nu fă aceeaşi greşeală ca mine, sweety happy. Nu e bine. iar un emo se îmbracă după cum se simte el mai bine. Poţi să fii emo şi să nu arăţi asta, dar nici să fii doar wanna-be.
Na, ai grijă ce faci şi mai întâi gândeşte-ţi deciziile înainte să le aplici.

| alissu a răspuns:

Doamne! Cauta intai ce inseamna EMObatting eyelashes.Un emo adevarat se imbraca in ce simte el...adica in negru, viata pare neagra, nu au motiv sa traiasca, etc.intereseaza-te inainte sa vrei sa devii unul si inca ceva... poti fi emo si sa te si imbraci normalwinking

| simpleL a răspuns:

A, inca nu au disparut,, retardeii " astia emotristi?