| TurcoaicaTa a întrebat:

Exista alte metode de indreptarea parului in afara de folosirea placi?

5 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Normal ca exista! Cu ceara poti, te ''piepteni cu ea'', adica o aplici pe par si dupa te pipteni cu un piaptan des! Sau metoda cu piaptanul si fenul, te usuci in timp ce te piepteni bine! happy

| piti77 a răspuns:

Da, il poti intinde folosind o perie rotunda cu ceramica si uscatorul de par.
peria este de genul acesta
http://www.okazii.ro/......a114223503
operatiunea este mai anevoioasa la inceput, dar in timp te vei obisnui si parerea mea este ca efectul este mai placut, pentru ca vei avea un par drept dar cu volum spre deosebire de efectul acela "lins" pe care l-ai obtine folosind placa.
desi metoda aceasta nu este nici pe departe atat de daunatoare pe cat este folosirea placii, iti recomand totusi sa aplici inainte un spray de par pentru protectie termica.

| Lucianps a răspuns:

Draga chiar daca sunt baiat stiu ce se intampla peaptanal si da-i pace, ca din cate vad eu la avatar esti destul de frumoasa da-i pace la par nu il mai intinde atata ca o sal arzi

| lollita28 a răspuns:

Din cate stiu eu nu exista o alta metoda. Daca firul tau de par este foarte subtire si ti-e frica sa nu-l arzi eu iti recomand sa nu risti.