| 009 a întrebat:

Exista vreo metoda naturala de a da noante de roscat parului saten?

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Eu folosesc un sampon cu henna si ii da parului reflexe aramii roscate. L-am cumparat de la plafar cu 15 ron.
Asa arata: http://www.naturaplant.ro/......00x800.jpg

5 răspunsuri:
| SweetCherry a răspuns:

Da.Fierbi apa cu frunze de nuc cateva ore si apoi aplici pe par.Parca asa era.

| JustMusic a răspuns:

Pai eu stiu ca foitele de ceapa rosie puse la fiert si daca te clatesti cu apa aia se face mai roscar si ca sa inchizi culoarea faci acelasi lucru cu frunze de nuc

sau poti incerca sampon colorant nu-ti afecteaza parul

| olgutza_3910 a răspuns:

Buna, ia-ti un tonic de par, se amesteca in apa si clatesti parul, de ia de pe par dupa 7-8 spalari. Da ai grija, ia-ti unu mai bun sa nu-ti patezi hainele de la par, e de dorit unu mai profesional.

| jp a răspuns:

Iti recomand Henna roscat, este un produs naturist si se ia la 3-4 spalari.Sa stii ca nu este scump cam 10 lei costa happy

| Curci a răspuns:

Da-te cu vopsea