| Goddessss a întrebat:

Fete sau băieți, nu contează.
Ce sfaturi aveți pentru a deveni si mai frumoasa si sa fiu mai fericita?
Ce rutina zilnica aveti? Ce secrete folositi? Ce măști? Ce produse? Cum le folositi când? In ce moduri? Chestii de genul.
Mulțumesc!
vreau ca anul asta sa profit la maxim si sa devin o mai buna varianta a mea atât fizic cât si moral.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Sincer, nu poti deveni mai frumos/frumoasa daca natura nu ti-a oferit asta, indiferent de cate operatii estetice iti faci, cata grija ai de tine, asta e adevarul. Maxim poti retusa cate ceva avand grija de kg tale, sa te aranjezi, sa ai o vestimentatie care sa ti se potriveasca. Cu alte cuvinte fa sport, zambeste mai des, streseaza-te mai putin, ai mai multa incredere in tine, axeaza-te pe pasiunile tale si vei deveni un om mai frumos atunci cand faci ce iti place si gandesti in consecinta + ingrijire corporala cu anumite produse pentru a fi fresh.

Eu nu am cine stie ce rutina, nu am nevoie in sensul ca am mostenit de la ai mei un ten tanar, deci de creme anti-rid nu am nevoie, pe par cheltui maxim bani pe sampon si frizer, combinatia asta imi face parul sa arate bine fara vreun alt efort, aici am noroc trebuie sa recunosc, ma mai dau ocazional cu o crema de hidratare pe fata atunci cand simt ca e uscat tenul si ma jeneaza, ma mai barbieresc atunci cand vreau sa-mi respire fata si cam asta e rutina, mare nevoie nu am, mai fac sport ocazional ca n-am chef mereu si probleme cu kg nu am, n-am avut niciodata.

32 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

În primul rand mersul la sala,alimentație bazata pe fructe,legume,carne,peste,operați estetice, creme de fata,poți folosi lentile colorate,vezi de parul tău, zâmbește mai des, sa nu devina dependenta și sa fii mereu frustrata, ca nu e bine, adică exista o limita

| RAY a răspuns:

Când citesc porcari de astea,fizicul nu contează, toți suntem frumoși, frumusețea e în ochii privitorilor, sunt rahaturi, nimeni nu îți dă o șansă să te cunoască dacă ești urat, nimeni, indiferent de sex

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

,,Nimeni nu îți dă o șansă să te cumoască dacă ești urat"
Este extrem de dezamagitor din partea ta ca nu esti capabil sa intelegi un concept atat de simplu.
Ceva are o definitie diferita pentru toata lumea.
,, dacă ești urat"
Ce nu constientizezi e ca tu ai vorbit cu,, urat" din perspectiva TA, nu si A MEA sau A ALTORA. Nu e asa greu de inteles, e logica foarte simpla.

Ce tu vezi si definesti ca urat, poate eu definesc ca FRUMOS.
Nu toti au aceleasi viziuni ca TINE.

,, frumusetea e populara"
Presupun ca aici te referi ca unii oameni au definitii SIMILARE asupra frumusetii, dar niciodata la

Think outside the box, viziunea altora e ca o amprenta digitala, poate fi similara sau poate fi identica in unele aspecta dar NICIODATA nu coincide in intregime cu A TA.
Deci ceva tot ceva tot va diferi intre definitia mea fata de frumos si a ta.

Foloseste-ti mintea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Aloooooooooooooooo daca nu te place fizic, adio, ma lasi cu vrajelile asta

| minime3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un raspuns inteligent, bravo! Excat asa este, asa gandesc si eu! Si chestia cu "think outside the box" geniala! Suntem atat de diferiti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sa ma placa cine?
Tu? Vecina? Vanzatoarea de la coltul blocului?
Vorbesti vag si fara niciun argument.
Se pare ca deviezi de la subiect.

Si ca imi pierd vremea incercat sa iti explic ca frumusetea nu e ceva universal.
Uita-te la poza mea de profil.

Tu poti sa ma consideri urata.
E dreptul tau, chiar nu ma deranjeaza.
Dar altcineva ma poate considera frumoasa.

Amandoi aveti dreptate si gresiti in acelasi timp.
Pentru ca ceea ce credeti voi sunt adevaruri perspectivale, adica tine de gusturi, care difera.
Iar un adevar absolut e ceva ce nu poate fi contestat, si e universal, cum ar fi o axioma.

Daca tu consideri pe cineva urat, altcineva il poate considera frumos si vice versa.

,, daca nu te placa fizic, adio"
Bravo lui/ei/lor presupun?
Dar nu are absolut nicio legatura cu ce ziceam.

Da, daca nu ma place fizic e problema lui/ei/lor.
Asa cum si eu am propria mea parere relativa despre frumute, si el/ea/ei are dreptul sa aiba.
Spre exemplu eu sunt topita dupa fetele inalte. Poate tu nu esti.
Amandoi avem dreptate si ne inselam in acelasi timp.
Creierele noastre pot elibera serotonina si alti hormoni de dragoste in diferite situatii, nu suntem roboti, sa consideram la fel.
Da, exista pareri comune in materie de frumusete, dar nu si universale.

Eu pot fi frumoasa pentru anumiti oameni, dar niciodata pentru toti simultan.

Perfectiunea si frumusetea in ochii tai sunt diferite de cele din ochii lui Gigel.
Iar eu nu pot fi doua persoane in acleasi timp.
Deci cand spui ca cineva e,, urat" sau,, frumos" vorbesti fix din perspectiva TA.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ma in pace cu rahaturile tale

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

La fata nu prea ai ce face. Aia este, cu aia defilezi.
Poti sa lucrezi un pic la corp.

Iti gasesti pe unul cu care sa te simti bine, si problema asta, despre cum arati, va trece automat pe planul doi.

| Goddessss explică (pentru cristimihailov):

Nu ma consider neapărat urata sau ceva, dar as schimba multe

| cristimihailov a răspuns (pentru Goddessss):

Din nou, poate ca nu trebuie sa schimbi ceva fizic.
Poate doar trebuie sa schimbi modul in care te vezi pe tine.
E putin mai greu, dar merita.

Poate sunt doua solutii: ori iti gasesti o alta problema si uiti de actuala, ori faci minimum necesar incat sa iti fie ok in pielea ta. Nu trebuie sa faci mai mult.

| Goddessss explică (pentru cristimihailov):

Dap adevărat, ai țintit si ceva la care sper sa-l obțin, adică modul în care ma vad strict eu...

| Goete a răspuns:

Ca sa devii fericit(a) u fosesti o rutina zilnica pentru a muri de plictieala.
Fiecare zi o faci diferitawinking

| wildthing a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci sport. Chiar daca nu ai probleme cu kilogramele, prin sport fesierii si picioarele tale vor capata forme mai apetisante. Pe de o parte vei construi cea mai frumoasa versiune posibila a corpului tau, iar endorfinele rezultate in urma exercitiului fizic, te vor face sa fii fericita.

| FreddieM a răspuns:

Noi băieții nu avem navoie de măști, suntem frumoși natural. Iar ca să fim fericiți nu ne străduim prea tare. E suficient ca existați voi.
Cheers

| Goddessss explică (pentru FreddieM):

Drăguț, dar sunt si fete frumoase naturale

| Mirel4412 a răspuns:

Sport, mancare sanatoasa.

O sa iti dai seama o data in viata ca frumusetea nu conteaza, asta nu inseamna ca trebuie sa te impaci cu ideea de a fii obez sau mai stiu eu ce.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Sunt perfect așa cum sunt.Și cu siguranță și tu ești la fel, iar acela care te va plăcea cu adevărat așa vei fi pentru el, unică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine că vrei asta.Du-te la un psiholog ca să-ți dea sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusetea e relativa, deci difera in viziunea fiecarui om in parte.
Nu o sa poti fi frumoasa pentru toata lumea.
Dar poti fi frumoasa pentru tine.
Este un mindset.
Felul in care te vezi tu si cum te simti cu tine conteaza.
Fericirea vine din tine in primul rand. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Povesti,frumusețea e populara

| PogChamp a răspuns:

Daca o sa stai o viata incercand sa fii placuta de necunoscuti sau "cunostinte" o sa ajungi sa te detesti.
Nu sunt mare adept al machiajului, fiind un om ce detesta deceptia dar ideea unui machiaj bun e sa nu dea impresia ca esti machiata, nu sa dai 2 mistrii de glet si sa stai cu o expresie statica ca se strica munca ta de cateva ore.
O rutina bine pusa la punct ar avea efecte masive in starea ta emotionala si auto-perceptie, totusi recomand pasi mici nu sa incerci o schimbare radicala si sa cedezi nervos ca nu poti tine pasul cu tot ce vrei sa faci.
Un alt lucru ar fi selectia prietenilor, daca iti petreci timpul cu "prieteni" mizerabili, inevitabil o sa ajungi si tu o persoana mizerabila.

| oanaro a răspuns:

Fericirea este legata de o anume pace interioara si iubire de sine, iar iubirea de sine nu are legatura cu aspectul fizic. Sunt persoane care au defecte fizice sau au suferit accidente care le-au mutilat si se iubesc asa cum sunt. Sunt tot felul de filmulete pe Youtube de genul acesta, filmulete motivationale, filmulete care prezinta povestile altora sau filmulete care te invata cum sa te iubesti. Iti recomand sa faci sport, meditatie, sa mananci sanatos, sa dormi, sa te hidratezi, iar pentru ten, recomandari iti pot face in functie de varsta, tipul de ten si eventualele probleme pe care le are.

| Goddessss explică (pentru oanaro):

Sunt majora, iar la ten am o anumita roseata mai mereu, am o piele ff uscata, dar folosesc crema de galbenele ca e mai naturala si mai grasa

| RAY a răspuns (pentru oanaro):

Porcari

| RAY a răspuns (pentru Goddessss):

Ne atrage asta

| oanaro a răspuns (pentru RAY):

Mai adauga un "i", ca sa aiba un sens raspunsul tau... zic.

| Mtoni a răspuns:

Fericirea înseamnă bucurie îndelungată, și e bine să te bucuri de ceea ce ai. Căutând prea mult fericirea s-ar putea să dai de suferință, și să realizezi că este mai bine liniștit decât fericit.

| SanduDediu74 a răspuns:

Buna seara MissGoddess, pentru a-mi mentine tenul ingrijit la varsta mea, folosesc un remediu traditional si in acelasti timp stravechi as putea spune, de pe vremea cand traia bunica mea scumpa domana Dochia.Iti recomand sa ungi si sa masezi zona cu untdelemn in doua cu apa.O seara minunat!