| kitty00 a întrebat:

Fetelor,cand v-ati epilat pe picioare prima data? Credeti ca la 12 ani e bine sa ma epilez pe picioarecrying e ingrooziiitooor nu mai suport, port pantaloni lungi doar ca sa nu se observe.pls help me!

Răspuns Câştigător
| Klews a răspuns:

Eu m-am epilat la 11 ani si a durut foarte tare la inceput, dar, dupa ce te-ai epilat, e pielea neteda si frumoasa. Ma epilez o data la 2 saptamani. Si eu faceam la fel ca se vedea foarte urat! X-( O sa te obisnuiesti.

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. De preferat, daca te doare prea tare cu epilatorul, foloseste lama.
Succes!

| SVD a răspuns:

Nu trebuie sa ai o anumita varsta ca sa te epilezi.Te epilezi cand parul incepe sa se observe..si cam asta e varstalaughing Oricum o sa o faci odata si odata asa ca nu mai amana doar din cauza varstei; fiecare ne dezvoltam diferit.

| kitty00 explică (pentru SVD):

rolling on the floor odata si odata e azi laughingrolling on the floor.

| kitty00 explică (pentru SVD):

Si daca parul meu este blond, azi l-am epilat cu aparatul de epilat Braun parca.Imi va creste gros si negru :-o?/?;-ss:-ss

| SVD a răspuns (pentru kitty00):

Pai daca te-ai epilat cu epilatorul o sa creasca la fel ca pana acum, doar daca te faci cu lama creste gros si negru.

| Xtadelo a răspuns (pentru kitty00):

Daca te-ai epilat de ce ai mai pus intrebarea asta?hee hee

| kitty00 explică (pentru Xtadelo):

M-am epilat dupawinking.

| Xtadelo a răspuns (pentru kitty00):

Important e ca ai reusit!winking

| kitty00 explică (pentru Xtadelo):

Dawinkinglaughingrolling on the floorobsesie cuwinking

| Xtadelo a răspuns (pentru kitty00):

laughing

| Xtadelo a răspuns:

Of Doamne....de ce trebuie sa porti pantaloni lungi ca sa nu se observe?hee hee
Eu ti'as recomanda sa nu incepi sa te epilezi si sa termini cu prostiile astea "port pantaloni lungi doar ca sa nu se observe" poarta ce vrei tu .....trebuie sa te simti bine!winking Crede-ma ca nimeni nu iti va zice nimic daca nu esti epilatawinking kiss
Fundita?batting eyelashes

| kitty00 explică (pentru Xtadelo):

Nu...Ca mi-au reprosat cativa ceva.straight facestraight facestraight facestraight faceDa' in fine.Primeste evalueaza cu ''amuzant''big grin

| DarkBlood32 a răspuns:

Dar cu ce te incurca? Ii sta bine unei fete cu par pe picioare. Sta ridicat in sus? Da-i cu putina apa sa stea drept.

| kitty00 explică (pentru DarkBlood32):

Da.Ii sta extraordinar de bine/

| Ella3133 a răspuns:

Aveam vreo 11-12 ani, daca nu mai suporti parul epileza`l nu mai sta cu el...dar nu te apuca sa il razi, ia`l cu crema de epilat...winking

| kitty00 explică (pentru Ella3133):

L-am luat cu aparatulwinking

| Elly7890 a răspuns:

Nu mai tin minte exact dar ce conteza varsta daca nu vrei asta fa-o. chiar daca e dureros ar fi bine sa folosesti ceara! daca nu suporti durerea, crema dar nu prea e buna ca firul creste gros si nici cand dai cu ea nu prea se ia.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Stiu cum e. Urasc parul de pe picioare. Si eu am vrut sa ma epilez si am 11 ani. Mama a spus ca anul viitor pot sa o fac, deci da, tu ai putea face asta.

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Eu am 13 ani si nu mam epilat si nu pentru ca n-am par pe picioare dar nu ma lasa mama crying la mine e mai naspa

| TaraXdd a răspuns:

Eu am 13 jumatate si ma epilez cu crema depilatoare. E bine ca nu simti absolut nimiclaughing.

| deeutza20 a răspuns:

Epileaza-te mai! ce mai astepti?