| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor ce parere aveti de HENNA? a incercat cineva henna roscat pe par saten?

Răspuns Câştigător
| adevar a răspuns:

Dap. Eu. Pe par castaniu inchis. Henne de sa SIPA - made in France, se gaseste mai greu si e mai scumpa. Am incercat su cea ce la Sonia, dar e naspa. In schimb cea de la SIPA a iesit super. Numai ca nu se aplica dupa cum scrie pe prospect ci amestecata cu zeama de lamaie - 2- 3 lamai, nu vin, nu otet, nu balsam, si se tine inpar 6 - 8 ore. Amesteci parful cu zeama de lamaine sa iasa pasta, incalzesti pasta la microunde sau pui castronul cu pasta intr-o oala de apa fiebinte, il lasi o ora si il aplici. Apoi iti invelesti capul cu folie alimentara, pui un prosop naspa pe perna si dormi pana dimineata. Cand te trezesti, clatesti bine, fara sampon. 2-3 zile nu speli parul cu sampon, intre timp culoare se intensifica si va tine mult timp.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iti vand un pont: daca esti blonda, incearc-o pe aia violet! O sa ai vreo 2 saptamani o papadie mov in cap, hihi. Nu-i fain?

| ArcAnna a răspuns:

M'am tot facut cu henna acum un timp.doar ca se spala foarte usor (mi se uda parul si se insira culoarea).e buna e colorant natural

| RhoOphiuchi a răspuns:

Mi-am facut eu niste suvite. Nu a iesit rosu, rosu, a dat o tenta rosiatica, mai subtila asa. Dar mi-a placut nuanta.

| Denișaaabaahhșoh a răspuns:

Da. am incercat.iese o culoare frumoasa.defapt nu eu am incercat.mama si era satena. ii sta superb:* incearca

| andrutza_3684 a răspuns:

Buna am o matusa care se face cu hena si stiu ca e foarte buna