| annemona a întrebat:

Fetelor help me! am tenul foarte gras si as vrea sa stiu daca va comfruntati si voi cu problema asta ce fel de creme imi recomandati. plese help me

Răspuns Câştigător
| 23DiaDia a răspuns:

Deci, atiu cele mai bune produse pentru astfel de probleme, cele mai bune le gasesti cele de la firma aloe-vera, cele mai bune, m-am confruntat si eu cu astfel de probleme, crede-ma, acum am un ten aproape perfect curat, si nu mai e deloc gras. si sa iti mai dau un pont, spalete de 3 ori pe zi cu apa nu prea calduta si cu dove. dimineata cand te trezesti, la amiaz si seara ininte de culcare. foloseste un prosop doar pentru fata, adica sa nu fie si pentru sters pe maini sau altceva, evita sa iti atingi incontinu fata cu mainile si bretonul nu e deloc bun pentru persoanele cu tenul gras. ma bucur ca te-am putut ajuta.

2 răspunsuri:
| AnotherCatWoman a răspuns:

Nu fi trista, se zice ca tenul gras imbatraneste mai greu decat celelalte tipuri de ten, deci e de binewinking Eu am gama de la Garnier cu apa de strugure( gel de curatare si lotiune tonica) si sunt foarte bune. Acum, astfel de probleme sunt din categoria " ce imi face mie bine, tie iti poate face rau". Eu ti le recomand, dar mai intai testeaza-le pe o portiune mica de piele( valabil pentru toate produsele cosmetice) si observa ce efect au asupra pielii. In schimb nu au cum sa nu iti faca bine demachierea in fiecare seara si dimieata( da, si dimieata!), curatarea tenului si apoi folosirea unei lotiuni tonice. Si e bine sa iti faci la doua trei saptamani o masca din igrediente naturale. Numai bine!

| cristinna_8843 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Gelul Spumant de curatare Oxyance 42 lei si Crema pentru ten gras Oxyance 56 lei din gama Purify Oily Skin sau daca vrei ceva mai ieftin incearca gelul de curatare pentru ten gras 20lei si crema matifianta 26 lei Herbosophy! Si spala-te pe fata dimineata si seara, daca o faci mai des, atunci glandele sebacee vor produce mai mult sebum, restul zilei foloseste niste servetele matifiante!