| AdrianaB1 a întrebat:

Fetelor, voi cu ce v-ati rarit parul?
Va rog mult nu mai incercati sa ma convingeti ca un par des, e un par frumos, la mine personal nu functioneaza. Mi-l doresc rar, cum ati facut voi?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu aveam in adolescenta un par foarte des si ondulat (nu il mai suportam) si dupa cativa ani de vopsit blond (o data la 2 luni) s-a rarit mult, dar mie imi place, am renuntat sa il mai vopsesc blond si e asa cum mi l-am dorit.

| Rihhana1 a răspuns:

Buna!
Eu mi-as dori din tot sufeltul un par bogat, ca sa pot sa il tin mereu desfacut, eu am un par nici prea des nici prea rar si foarte rebel, daca as avea un par des ca al tau l-as indrepta mereu cu placa.
Te sfatuiesc sa mergi la salon sa il filezi si il vei avea mai rar (mai putin voluminos).

| AdrianaB1 explică (pentru Rihhana1):

Pai crede-ma ca un par des nu prea poti sa-l porti pe spate, si mai ales e foarte greu de indreptat, iar neindreptat arata oribil.

| Rihhana1 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Eu daca as avea un par des si cret ca al tau l-as putine in valoare.

| Lily1678 a răspuns:

Pai, pentru a ti.l deteliora eu am folosit hartie creponata, dar nu stiu daca tu ai voie sa ti.l vopsești. Oricum ar fii, colorantii din hartia creponata detelioreaza foarte tare parul.

| AdrianaB1 explică (pentru Lily1678):

Deteriora?

| Lily1678 a răspuns (pentru AdrianaB1):

Pai mda, asta e singurul mod prin care iti poti rari parul...