| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc crema anticelulitica Cellulight si multe dintre persoanele care o folosesc mi-au zis ca simt funicaturi/intepaturi, li se inroseste pielea, au o senzatie de ardere, dar eu nu simt nimic, doar foarte putin se inroseste pielea. Oare de ce?
O aplic facand intai masaj, apoi ma impachetez in folie.

Răspuns Câştigător
| antigoni a răspuns:

Avand in vedere ca aceasta crema contine guarana si piper negru, e normal ca pielea sa reactioneze inrosindu-se. Evident tu nu esti atat de sensibila ca altii, dar asta nu inseamna ca acea crema nu functioneaza...nu tine de usturime.

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca ti se inroseste putin pielea iar dupa 2-3 minute revine la culoarea normala nu e nici o problema dar daca roseata persista atunci inseamna ca pielea ta nu se are bine cu aceasta crema iar prin roseata incearca sa iti arate( daca pot sa zic asa) ca nu e o crema care ii convine.
Sper ca te-am ajutat!

| IoanaMtfkr a răspuns:

Acest lucru s-a produs datorită faptului că ei au pielea mai sensibilă. Poate că pielea ta rezistă mai bine la acest produs, de aceea nu simţi nimic. Poate că această cremă conţine un ingredient la care acele persoane sunt alergice şi de aceea se produc iritaţii.Le recomand o cremă anti-celulitică pentru pielea mai sensibilă.