| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc crema duo + la Roche possay dimineata si seara impreuna cu gelul de curățare din aceeasi gama. Gelul imi cam usuca fata(ambele sunt recomandate de dermatolog) are ceva daca seara ma curat cu gel de la cerave hidratant si dupa ma dau cu crema duo? Si dimineata celălalt gel cu crema?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Si eu le folosesc dar pe langa cele doua produse imi si hidratez tenul cu o crema pentru tipul meu de ten. Gaseste o crema potrivita pentru tine si o sa vezi ca nu o sa iti mai usuce pielea cele doua produse. In plus, crema duo+ nu se aplica pe tot tenul ci doar in zonele problematice.

| RoxanaGabriela99 a răspuns:

Nu are nimic, produsele Cerave sunt dermato-cosmetice, nu conțin parabeni, parfum sau ingrediente iritante. Nu știu ce produs de la Roche Possay folosești, însă dacă îmi aduc bine aminte multe din ele conțin parfum. Eu personal nu as recomanda sub nicio forma parfum pus pe tenul acneic. Un ten acneic este sensibil și destul de uscat de la tratamente. Mai vii și cu parfum și deja îți simti fata ca o hârtie igienica.