| anamaria82726 a întrebat:

Folosesc de mult timp placa si mi-am cam ars parul. Fac tratament dar vreau sa folosesc si un spray pentru protectie impotriva caldurii(pentru cand ma voi da cu placa). Ceva recomandari?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu folosesc de la syoss, dar nici nu folosesc placa foarte des, doar uscătorul mereu deci nu pot să-ți zic cât e de bună

Bula
| Bula a răspuns:

Arunca-ti placa de acum si cumpara-ti una cu temperatura reglabila.
Oricum, daca folosesti temperatura si/sau chimicale, iti for manca parul.

| anamaria82726 explică (pentru Bula):

Tocmai am zis ca are temperatura reglabila

| Bula a răspuns (pentru anamaria82726):

Mai multe nivele nu inseamna reglabila. Doar se cupleaza mai mult sau mai putin curent pe rezistenta, in trepte mari.
In mod normal, placa ar trebui sa contina si un termostat, care sa decupleze la incalzire la temperatura prea mare.
Pana atunci, foloseste-ti placa la temperatura ceea mai mica, poate atunci nu-ti arde parul. Daca totusi arde parul, atunci arunca-l, asa cum am mai scris.

| anamaria82726 explică (pentru Bula):

Are de la 150 la 230 de grade. Mi-am ars parul pentru ca l-am neglijat. Nu prea foloseam produse care sa il ajute. Acum incerc sa iau produse mai calitative si sa repar ce am stricat.

| Ofiintă a răspuns:

Am avut la un moment dat o variantă de protectie termică de la tigi. Eu nu folosesc surse de căldură pe păr, așa încât nu știu care ar fi cea mai bună alternativă. Mătușa mea folosește de la gerovital.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cumpara ti o placa profesionala!

| anamaria82726 explică (pentru Stropdeploaie):

Este ok placa. E de la Remington si are mai multe nivele de incalzire.

| anonimaanonima29 a răspuns:

Este un spray termic la
magazinul dm, accesibil la pret