| ingh3rash a întrebat:

Fratilor nu stiu ce sa ma fac...Sa va explic despre ce este vorba.Eu am o depresie de vreo 6 ani, iau tratament, chestia e ca eu banuiesc ca mama cand era insarcinata cu mine avea depresie, cea ce cred ca are si ea, deoarece a trecut prin multe necazuri.Toata lumea crede ca eu am imbolnavit-o dar nu stie ca e posibil sa aiba si ea.Doar ca de 3 zile se poarta foarte anormal, niciodata nu sa purtat asa, trage a paguba, e uricioasa, raspunde in raspar, e pusa pe rele, darama ce intalneste., nu stiu ce are, la mine in depresia mea e normal sa fac asa dar ea nu. Ea ia si niste pastile pentru colesterol, are mai multe complicati are si bacteria E coli, si ma gandeam ca o fi vreo stare de la pastilele astea, s-a umflat putin si la fata. Ce credeti ca poate fi?

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Că tu ai depresie la vârsta ta, nu prea cred...
Că mama ta, care este la pensie, la vârsta ei, are depresie și alte afecțiuni cred.

„ Toată lumea crede ca eu am imbolnavit-o dar nu stie ca e posibil sa aiba si ea.", nu ai ocupație, nu tu ai îmbolnăvit-o TU, ci sarcina!
Ai și preocupări atipice vârstei,, sfeștanie ", dar și specifice vârstei, te gândeai ce să faceți de Crăciun în "orașul Prahova", era județul Prahova...

Ai 20 și ceva de ani, bănuiesc că ai terminat liceul și că lucrezi ceva pe undeva și poate ar trebui să urmezi o facultate.
Nu se poate face chiar zilnic, naveta București -Ploiești, dar mai sunt și cămine studențești, sau să împarți camera, cu o altă studentă / sau cu alte studente, la gazdă.
Tu ai acum o viață foarte monotonă și fără satisfacții.
Este și o diferență mare de vârstă între tine și părinții tăi, și viața prea monotonă nu este foarte bună!
Să te gândești la varianta să urmezi o facultate serioasă:
medicină, o facultate din politehnică, etc.
și să te apuci să te pregătești pentru facultate
și să intri la o facultate serioasă, la vară.

| kittyshor a răspuns:

Ma speriu cand citesc.dar mama ta e doar suparata.are prea multe pe cap si a decazut psihic din cauza asta.are nevoie de un psiholog care s-o ajute. spor si sanatate :*