| kissterie a întrebat:

FUNDA!
Buna TPU!
Eu imi tratez cosurile cu tinctura de propolis. Aseara am dat pe un cos de pe obraz si cand m-am trezit de dim, m-am spalat pe fata etc. insa mi-a ramas o pata rosie. Ce credeti despre asta? Trece de la sine sau tinctura de propolis a provocat aceasta pata? Cu ce o pot face sa dispara? Lamaie sau?
Astept raspunsurile voastre. Cel mai bun ia funda. :*

5 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Buna! Nici o lamaie,caci e acida si face mai mult rau.
Tinctura de propolis pe cosuri o fi buna,dar daca ai atins si pielea din jur,ti-o arde, caci are alcool, cred ca de aia a ramas pata rosie.
Las-o in pace sa treaca de la sine.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Îți recomand sa cauți ulei 100% pur de arbore de ceai (tea tree) de la Thursday Plantation.
Pui pe un bețișor de ureche câteva picături si dai pe cos, o sa il usuce foarte repede si nici nu o sa mai ai probleme cu petele.

| imiplaceciocolatamult a răspuns:

Auz si eu am cosuri si iti propun ca te duci la farmacie si sa-ti iei zynerit. trebuie sa te dai dimineata si seara.in cutie iti da doua tuburi si inca o chestie.le amesteci si pui chestia aia (chestia aia e mentru a te ajuta sa te dai pe fata. crede-ma eu ma dau si miau trebut.si am incercat si eu cu tinctura de propolis si mibazon dar mi-au trecut si mi-au aparut din nou
asa ca incearca sa te dai cu zineryt o luna si dupa asta fa tratamentul cu tinctura de propolis si mibazon pentru a nu mai ramane pete

| kissterie explică (pentru imiplaceciocolatamult):

@tottimpulvesela eu nu sufar de acnee. mie imi apar MAXIM 3-4 cosuri pe frunte cand se apropie "perioada". as da o gramada de bani degeaba... oricum tenul se obisnuieste cu solutiile pe care le contine zineryt-ul si nu isi mai face efectul. Asa a patit si sora mea. happy
Anyway, mersi pentru sfat, dar nu voi folosi zineyt.Pata aceea a disparut la o ora sau doua dupa ce m-am spalat cu ceai de musetel.M-am alarmat degeaba.Intre timp am aflat ca de fapt am exagerat cu cantitatea ieri. Ma dadusem de doua ori intr-o ora cu tinctura si a fost prea mult pentru ten. happy
Multumesc tuturor oricum! FUNDA i-o acord Adinei. Ms Adina, mersi tuturor!:*

| Damian_Georgy_1996 a răspuns:

Eu cres ca o sa dispara de la sine:*:*