| Ioana_9117 a întrebat:

Genuflexiunile si ridicarile pe varfuri ajuta la SUBTIEREA picioarelor? funda si vot.big grin

6 răspunsuri:
| Vrajeeala a răspuns (pentru Esperança):

Crede-ma...trebuie sa alergi ani de zile sa se vada ceva muschi la picioare. daca vrei sa slabesti cele mai bune sunt alergatul si bicicleta si dupa exercitiile cardiovasculare pe care le faci in casa.

| Esperança a răspuns (pentru Vrajeeala):

Alergatul este indicat atunci când vrei să îţi măreşti masa musculară la picioare.
întradevăr e bine să alergi chiar dacă eşti plinuţ sau slăbuţ, alergatul te ajută să elimini toxinele, dar în schimb la picioare, grăsimea ţi-o transformă în muşchi.
Am în familie o persoană care a făcut atletism şi să vezi ce picioare are... şi în general atleţii au picioarele musculoase!
O zi bună îţi doresc!

| Vrajeeala a răspuns (pentru Esperança):

Una e sa faci ATLETISM si alta e sa alergi cateva luni.nu o sa se vada nimic.si fitness daca faci pana la urma faci muschi la picioare...dar foarte greu.si grasimea nu se transforma in uschi.asta e o prostie.

pentru masa musculare se fac exercitii putine si grele(genuflexiuni cu greutati de exemplu).
pentru definire se fac exercitii cardiovasculare(cel mai bun este alergatul si dupa fitnessul)
intrati pe getfit.ro.gasiti tot ce vreti acolo legat de slabit sau masa musculara.
multa bafta

| Vrajeeala a răspuns:

Nu...sunt exercitii pentru masa musculara.o sa se faca mai groase happy
daca vrei sa slabesti mergi la alergat.

| savuandreeasilvia a răspuns:

Genuflexiunile ajuta mult, in special daca le faci doar pana la jumatate, adica doar pana ce ajungi cu coapsele paralele cu solul, iar apoi te ridici