| cosmin1392005 a întrebat:

Hainele de pe Answear sunt originale? Vreau sa îmi cumpăr un hanorac de la Lacoste și 350 de lei mi se pare cam puțin pentru un hanorac

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puțin? E chiar bun. Made in China.

| Violleta2022 a răspuns:

Site-ul este legal, dar nu vinde produse originale, ci imitatii.
Un Lacoste original nu costa 350 lei, ci peste $250 (aprox. 750 lei).
Ca sa te convingi ca nu-s produse originale, poti sa verifici preturile pe site-ul oficial al Lui Lacoste:
https://lacoste.com.au/catalog/collections/tennis-collection/

| supermamici a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este adevarat!
1) Answear este un magazin renumit cu contracte directe cu marci sau distribuitori reputabili
2) preturile de pe site-urile oficiale sunt acele PRP-uri au doar caracter de brand, nimeni nu cumpara un Lacoste de pe Lacoste ci le iau de la magazine care le cumpara cu discount si le revand maselor. De asta ani la rand un TV Samsung costa dublu in magazinul oficial Samsung si mult mai ieftin pe site-urile online gen eMAG.
3) 11 milioane de oameni intra pe site-ul Answear lunar... din toata Europa. https://bit.ly/40wgiof

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pretul mi se pare okish. Logic ca online le vei gasi mai ieftin decat in magazin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

350 e putin pentru un hanorac? Din ce film ai picat, puisor? Uite 72 EUR aici doua long sleeve-uri Lacoste: https://ro.sportsdirect.com/......rchResults
Cam asa ceva vrei?

| cosmin1392005 explică (pentru GabiDumitrescu):

In magazin in București e 400 lei un tricou tip polo de la Lacoste și m-am gândit ca un hanorac e cu minim 100 lei mai scump. Oricum mulțumesc mult pentru modele!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cosmin1392005):

Cine cumpara din Romania haine "de firma" e timpit. Sau nah, interlop/alte de-astea si efectiv nu tine la banii lui. Ia si uita-te si tu la Bill Gates sau Zuckerberg cum se imbraca si gindeste-te de doua ori inainte sa arunci cu bani aiurea. P.S. SportsDirect merita sa il urmaresti. Am luat de la ei de exemplu o jacheta reversibila Lee Cooper redusa de la 100 de lire la 15. big grin

| Bossdeanonim12 a răspuns:

Da, este legit, si nu, nu e putin 350 lei. Sau de fapt depinde de firma...
Mult succes!