| DariaCurca09 a întrebat:

Heeeeeei

Știți că luni începe școala...nu știu cu ce să mă îmbrac.
Eu am:
- 2 perechi de blugi albastrii ( o pereche strâmți și una puțin mai largă pentru că acasă i-am probat
- 3,, flanele" una roz cu un fel de guler îndoit și 2 galbene aproape la fel și ele au,, coadă" adică sunt mai lungi la spate
- o maleta roz, și mai multe subțiri care le iau pe dedesubt (cea roz e mai groasă puțin)
-2 perechi de colanți negrii
- geacă cu puf

Cam cu acestea mă îmbrac eu la școală

Eu mereu îmi iau haine mai lungi la spate pentru că nu-mi place să stea deasupra la fund... mi-e rușine! Sau mereu le trag în jos. (adică maletele și flanelele)

Vă rog să nu luați la mișto...
Și să nu trimiteți site-uri sau poze, eu vreau de la voi!
Cel mai lung și original va primi fundă

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai si ce clasa esti?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa fi super elegantă la scoală ai 11 ani nu 20 nu esti la facultate, i ei blugi si o bluză ca doar nu te duci la parada modei, pune accent pe invațatură ca sa ajungi cineva nu pe modă, ca cu moda nu vei ajunge nicăieri dar cu invatatura da ai sanse peste ani sa obtii un serviciu bine plătit aici sau in strainatate, asa ca nu te mai preocupa de imbraci la scoală, si preocupă te cu ce materie ramîi in cap după terminarea orelor de curs, ca aia contează enorm baza din clasele mici.

| Denianonim a răspuns:

Păi
Eu zic să mergi la mall și să îți mai cumperi ceva
Îți zic din proprie experienta, ceilalți colegi vor avea o grămadă de haine noi(cel putin la mine așa e)
Nu am mai auzit nicio fată să zică că îi e rușine să ii se vadă fundul. Asta e bine oricum. Se poartă blugii mulati, eu zic să strâmtezi perechea mai largă. Dacă vrei numai bluze mai lungi in spate, găsesti la mall destule. Uită-te cam ce poartă și restul colegelor tale și poartă și tu
Poti să comanzi de pe internet niște bluze de genul de pe BonPrix
La o tinuta mai modestă adauga bijuterii
Apropo cati ani ai?

| MambaLee a răspuns:

Fatha

| Geanina_Lupoaie_1999 a răspuns:

în primul rând, sa.ti fie cald. eu luni probabil o sa ma duc in blugi negri, cămașă si un pulover deasupra