| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Heeelp mee! De curand mi-am cumparat o placa de indrepat parul de la Philips.straight face Si dupa ce ca nu indreapta parul bine(ma chinui cu el) nici jumatate de ora nu mi-l tine drept. Si cica atinge si 180 de grade! crying Help me! Ce sa fac sa mi-l indrepte mai bine si sa-l tina drept. Dau fundita pentru metoda care merge cel mai bine! sad Multumesc! sad

Răspuns Câştigător
| elena_6631 a răspuns:

Oameni buni pe ce lume traiti? eu imi intind parul de 3 ani si imi tund din varfuri o data la 3 luni, si mil intind in fiecare dimineata. Nu imi cade nu e ars, placa mea tot Philips e si merge excelent. Dar eu te sfatuiesc sa o lasi in jur de 3 minute la incalzit, sa fie fierbinte. Philips se stie ca nu e o marca excelenta de placi deci ai putina rabadare. Mai uitate la tutoriale pe youtube si vezi cum procedeaza fetele.

6 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

180 de grade nu e mult, mai ales dacă nu ai părul ascultător. Eu aveam o placă care avea 230 de grade, şi îmi lua fix 5 minute să îl îndrept.
În orice caz, părul îndreptat cu placa nu stă o veşnicie dacă nu foloseşti fixativ. E posibil să se deranjeze repede şi dacă nu ştii tu să foloseşti placa în mod corect.

| Derye a răspuns:

@adriana: Ai dreptate! Parul se degradeaza doar la varfuri unde e mai subtire decat la radacina. Taie din varfuri si nu vei mai avea probleme. [Totusi nu bag pana in foc pentru ce-am spus]

@Cameleon: lasa placa la incalzit in jur de 5-7 minute, se va incalzi pana la un anumit punct apoi va ramane constanta. Iti va merge mult mai bine.

| εїз a răspuns:

Păi. ori au făcut mişto de tine, şi nu merge placa. dacă nu merge bine, du. te cu ea la magazin, te vor rezolva ei!

| JeTeLove a răspuns:

Hei, crede-ma, cel mai bine ar fi sa incetezi in a-ti indrepta parul cu placa.Vei avea parul ars, iti va cadea la un moment datstraight face si o sa ajungi la tratamente speciale. Sunt sigura ca iti sta bine parul asa cum e el, natural.

Ai grija de tine.
Adeya >; d

| JeTeLove a răspuns:

Ok. daca tot insisti, si vrei sa ai parul drept... straight face Intinde-ti-l si imediat da-ti cu fixativ. [ Iti vei distruge parul de tot straight face ] Dar. functioneaza laughing
Ai grija de tine.
Adeya happy

| andreutza_5786 a răspuns:

Vinde placa si nu til face cati arde tot parul.eu l-am facut 2 ani cu placa si mi la ars ca acum nu stiu ce sa fac sa il fac mai sanatos.