| CatalinaCatyCaty a întrebat:

Heeey fetelor! Sa va povestesc, am o prietena care s-a infometat 2-3 sapt. Adica a mancat doar iaurt pepene piersici mere timp de cateva sapt si a baut ceai verde 4-5 cani / zi. Acum vreau sa va intreb: daca as face si eu la fel as slabi? Va rog sa imi raspundeti sincer si fara caterinca. O sa alerg si seara si o sa fac si pilates. Si daca puteti sa imi dati niste diete care au mers la voi si ati slabit. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
Ora 9:00 - 2 oua fierte + ceai.
Ora 12:00 - o salata.
Ora 15 – un mar.
Ora 18 - un iarut sau o salata.

----------------------------------------------

+ Dimineata : genoflexiuni. [ 10 ]
Seara : flotari. [ 10 ] & abdomene [ 10 ]

| dupa in celelalte zile le publezi numarul ]

+ Apa este cel mai bun aliat in lupta cu burtica.
Poti incerca apa cu lamaie intre mese.

+ Cateva metode ca sa slabesti mai sunt sa :
- mergi pe jos [ 2 km ].
- imbracate mai gros si alearga.
- fa curatenie prin casa.
- mananca din farfuri mai mici.
- bea din pahare mai lungi.
- culcate devreme.
- numai sta asa mult in fata pc-ului.
- Nu manca dupa 7 seara.
- elimbina bauturile carbogazoase.
- maseaza locul cu pricina.
- stai dreapta nu gheboasa.
- strange burta [ un fel de exercitiu ].
- distreaza-te! [ danseaza, alearga, topaie e.t.c ]

+ yoga, cardio, zumba.
+ Pronunta literele A-I-O-U-X de 15 ori fiecare.
+ Ridica sprancenele timp de 3 secunde dupa relaxeaza-te repeat asta de20 ori.
+ Atinge-ti nasul lu buza de jos. Pentru disparitia,, gusitei ".
+ Zambeste mult!
+ 1 compresa cu apa calda aplicata pe burta.
+ grabeste digestia, bea apa rece.
Pa-pa!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mergi pe o alimentație bogată în fructe și legume cât mai proaspete, carne slabă, cereale și pâine integrală, ceaiuri depurative, lactate degresate, etc.
Să ai trei mese principale pe zi și două gustări, la ore cât mai fixe.
Practică un sport de masă, http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Altceva e interesant de stiut: diareea i-a trecut? Pentru ca genul asta de "hrana" nu poate decat sa provoace o diaree epica, ceea ce duce la o deshidratare si mai epica.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Important! Nu este cazul să ţii diete deoarece pot avea efecte nedorite. De exemplu dacă acum slăbeşti 10 kilograme şi începi să mănânci din nou, vei pune înapoi 15 kilograme. Nu trebuie să te înfometezi. Este bine să slăbeşti câte puţin dar sigur.

Să vorbim în primul rând de alimentaţie.
Trebuie să ai un stil de viaţă sănătos.
Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Sportul are un rol important, de asemenea. Dacă ai posibilitate înscrie-te la sală la Aerobic sau la aparate.
Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infometarea nu este buna. Cind revii la regimul normal, depui mai mult decit ai dat jos.

| LadyMelian a răspuns:

Da, o sa slabesti si o sa pui dublu pe tine cand o sa incepi sa reintroduci alte alimente (carne, paine). Alege sa slabesti cu cap, mananca sanatos, fara grasimi, fara bauturi acidulate, fara dulciuri, multe fructe, legume, carne de pui fiarta, peste, multa apa si mult sport.Asta daca vrei sa ai rezultate pe termen lung, sa nu te imbolnavesti si sa fi sanatoasa si slaba in acelasi timp.

| Aphrodytha a răspuns:

Pepene= mult zahar
Piersici = un pic mai putin decat pepenele
Infometat= cea mai proasta alegere sa slabesti, slabesti urat, iti atarna pielea
sPORT + INFOMETARE = NU SE POATE, NU O SA AI ENERGIE SA STAI IN PICIOARE, APAI SA MAI FACI SI SPORT
Cea mai buna alegere => sport mult + o dieta sanatoasa = cel putin 3 mese pe zi, legume fierte, sare mai deloc, zahar deloc, si-ti garantez ca vei slabi FRUMOS si SANATOS, ca e cel mai important

| tinka1 a răspuns:

Eu tin dieta Dukan. Acum am trecut la a 2-a etapa. In 9 zile am slabit 6, 400 ( kg ). Acum sunt multumitawinking te sfatuiesc chiar daca unii sic ca nu e o dieta sanatoasa :*

| CatalinaCatyCaty explică (pentru tinka1):

Hey! te roog frumos sa imi spui si mie pas cu pas ce ai mancat, eu nu inteleg aceasta dieta dukan straight face, te roooooooog puppy dog eyes Merci :*

| AndreeeaConstantin a răspuns:

In niciun caz infometarea nu este o solutie. miscare+mancare sanatoasa, in cantitati moderate=rezultate frumoase.