| DanielaMurisan a întrebat:

Heei. Am avut un cos pe fata si arata foarte urat asa ca l-am stors si citisem pe internet ca pot aplica usturoi pe el pentru a trece. Si am aplicat si ziua următoare m-am trezit cu o pată, o arsură. Ce sa ma fac? In 3 zile merg la un majorat.

Răspuns Câştigător
| NicoleEazi a răspuns:

Este adevarata faza cu usturoiul insa nu ai citit sau nu scria ca doar 10 minute trebuie lasat pe fata si apoi clatit cu apa calduta.Sa iti hidratezi pielea, sa nu aplici fond de ten pana la majorat doar o crema de fata care sa calmeze iritatia, poti incerca cu aloe vera, merge foarte bine, sau galbenele daca ai.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, pe cosuri nu se pun usturoi!
Usturoiul arde, asta este f stiu si se aplica doar pe negi!
Din pacate, acum nu poti face nimic.
Va trece in timp, dar vei avea arsura aia cateva saptamani pe fata.

| Peridava a răspuns:

Te-ai ars. De ce credti voi ca tot ce scrie pe internet este corect? Scriu toti neavenitii si analfabetii. Sper ca ei invata ceva din asta. Pentru ca fara medic si timp, nu vei scapa. Vei merge la majorat asa cum esti sau nu vei merge.

| Stefaniaioana a răspuns:

Sa iti iei de la farmacie zinerit. E f bun.