| anonim_4396 a întrebat:

Heeiiii laughing
Cum as putea sa fac sa imi creasca mai rapid parul?
Multumesc pentru fiecare raspuns! happy

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Remediu împotriva căderii părulului

Amestecă într-o cană 6 linguri de ulei de măsline (puțin încălzit în prealabil) cu o lingură de praf de scorțișoară și 2 linguri de miere. Aplică această mască la rădăcina părulului și lasă să acționeze timp de 15 minute. Clătește cu apă călduță. Repetă tratamentul în fiecare săptămână, timp de o lună și jumătate. Vei observa că părul nu-ți mai cade, va creste mult mai repede, scapi de mătreață și ai un păr bogat și strălucitor în urma acestui tratament.

| T0T a răspuns:

Fiecaruia ii creste in ritmul sau dar produsele cosmetice incetinesc aceasta crestere.
Fana Shiki?

| KillMePlease a răspuns (pentru T0T):

Mersi pentru raspuns.
No, nu este eu fana. :3

| T0T a răspuns (pentru KillMePlease):

Ai fost simpatică.
Nu ai pentru ce. happy

| RobertMoon a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea mai rapida a parului, dar si spalarea acestuia mai des in tocmai.

| Joannaaa28 a răspuns:

Ulei de ricin, spălatul mai des(dar nu exagerat că poate dăuna)
Măști pe bază naturală(ouă, lămâie, urzici etc )
Pieptănatul de minim 3, 4 ori pe zi
Lasă placa, ondulator, împletește-l mai des.

| Maria_Ioana_1981_pH7M a răspuns:

Cand eram mica, aveam parul foarte lung si bogat, firul gros.toata lumea il lauda.mama imi dadea zilnic 1-2 luni/an cate o bobita(cat un graunte de porumb) de drojdie cruda, nu uscata.contine toate vitaminele B, asadar parul imi crestea foarte repede si sanatos.atentie! ai multa gaze dupa drojdiehappy

| Vedrana a răspuns:

Nu prea ai cum sa faci parul sa creasca foarte repede, cel mai important e sa ai grija de parul tau, sa mergi la tuns cat mai putin, maxim o singura data pe an, primavara. Daca nu cunosti coafeza, sa precizezi concret ca vrei sa-ti creasca parul, altfel de obicei iti taie prea mult "din varfuri". Nu folosi elastice de par, ci clame. Nu folosi vopsea de par. Vara sa o feresti de soare si apa clorata, iarna de gradele minus. Nu folosi apa foarte calda la spalare, si in loc de balsam poti folosi ulei de masline pentru radacini si varfuri, inainte sa speli parul. Uleiul de ricin e si mai bine. Ai grija sa speli parul foarte bine dupa 10-15 minute.
Cand relaxezi sau ai timp, poti sa faci un pic de masaj pe cap. Circulatia de sange ajutatongue Mananca fructe si legume, fast food doar ocazional. Fumatul poate sa aiba legatura cu caderea parului. Pieptanatul si spalarea des distruge mai repede parul, nu ajuta. Mai ales pieptanatul. Odata sau max doua ori pe zi e suficient. Succes!