| zooooza a întrebat:

Heey! Am o pereche de pantofi din piele pe care i-am luat prin plaoie in ultimele zile. Observ ca au niste pete pe care nu reusesc sa le scot. Am citit pe net tot felul de "solutii" de curatat, si anume ceapa, coaja de banana, albus de ou etc... Daca cineva a incercat si a reusit sa imi spuna, sau daca cineva are o alta solutie. Pantofii sunt un gri spre maroniu foarte deschis (culoarea lor) iar acum au prins o nunata maro foarte inchis.

Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acetona ti se va lua vopseaua de pe pantofi. Nu o recomand.
Depinde ce a fost in apa murdara de pe strada. Daca a fost benzina...
Mergi mai bine la un pantofar si cere-i sfatul.

| Adde2 a răspuns:

Eu zic sa pui acetona(de unghii) pe putina vata si sa incerci sa le stergi. Sau sa pui spirt(alcool sanitar) pe niste tifon(bandaj) si sa incerci sa le stergi. Funda?

| Adde2 a răspuns:

Pui acetona pe vata si stergi sau spirt pe tifon si stergiwinking

| IsaBeLLaa a răspuns:

încearcă să iei o 'perie' de spălat rufe, ud-o puţin, şi dăi în zona unde s-au pătat happy.