| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am 14 ani iar mâine aș vrea să merg cu o colegă la un salon să ne pensăm. Pentru cei din Iași salonul Venus. Ei bine. până acum nu am mai fost la un salon și nu știu cum să ma adresez. Zic "Bună ziua" și apoi? Cu cine vorbesc? Ma duc direct in camera unde se pensează sau? Cui ii spun ca vreau sa ma pensez?
Nu râdeți laughing)

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

O sa fie o fata la Recepție care o sa te întrebe cu ce te poate ajuta și ii spui ca ai dori și tu o programare la pensat, dacă se poate in acea zi, iar dacă nu se poate in ziua respectiva, o rogi sa te programeze

| KinoAndreea a răspuns:

Pai cum intrii in salon, sigur o sa te observe cineva (una din angajate) si o sa te intrebe ce doresti, si ii spui, ca ai venit la pensat, daca va fi liber in program, o sa va penseze daca nu, va face programare pe alta zi happy

| anonimg a răspuns:

Eu zic sa nu te pensezi, ci mai degraba doar sa te aranjezi.
Sprancenele sunt frumoase si la femei. In schimb au si ele rolul lor pentru sanatate (chiar daca nu cunostem exact), nu doar de estetica.

| Adrian1555 a răspuns:

Te duci si intrebi o angajata daca se poate un pensat, si ea o sa vorbeasca cu colega ei daca nu e chiar ea cosmeticiana