| ilinca997 a întrebat:

Hei! Am nevoie de putin ajutor... Imi puteti spune ce produse sa folosesc pentru ten? Ceva cu care sa imi curat fata si eventual ceva pentru prevenirea cosurilor. Am tenul gras doar pe nas, barbie si frunte, obrajii sunt normali. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Ai tenul mixt. Trebuie sa folosesti produse de demachiere si de ingrijire cu efect matifiant pe zona T si cu efect hidratant pe restul fetei. Cand spun produse de demachiere, ma refer la gel de curatare, lotiune tonica si crema hidratanta/matifianta. Pentru cosuri, foloseste un produs special pentru tratarea acestora. Cel mai indicat ar fi sa mergi la un dermatolog pentru a-ti spune ce produse ti se potrivesc. Uite si un link:
http://pasagera.ro/ingrijirea-tenului-mixt-rutina-zilnica.html
Sper ca te-am ajutat!

10 răspunsuri:
| MadneSsCat a răspuns:

Uite aici : Iti explica si cum si de ce trebuie sa urmezi acei pasi, dar iti da exemplu si de produse pentru fiecare tip de ten :http://ioana-make-up.blogspot.ro/2012/08/steps-to-perfect-make-up-1-1.html

si

http://ioana-make-up.blogspot.ro/2012/08/steps-to-perfect-make-up-1-23.html
Sper sa iti placa!

| ilinca997 explică (pentru MadneSsCat):

Multumesc happy Foarte bun articolul!

| MadneSsCat a răspuns (pentru ilinca997):

Vezi ca au mai aparut! urmareste in continuare blogul daca iti place! Este blogul meu big grin

| NCL a răspuns:

Buna.si eu pateam la fel! Pana am descoperit Sistemult de ingrijire a tenului de la ARTISTRY essentials. de la www.amway.ro si acum nu mai am probleme este setul la 219ron dar iti da 3 produse care te tin foarte mult timp se folosesc cu picatura!

| ilinca997 explică (pentru NCL):

Multumesc, poate am sa incerc si eu produsele ARTISTRY essentials. O prietena de-a mea le foloseste si are un ten super, fara cosuri big grin

| eleroxx a răspuns:

Pentru cosuri stiu ca este foarte buna zeama de lamaie...

| ilinca997 explică:

Toate m-ati ajutat! va multumesc :d

| XeaX a răspuns:

Eu am foslosit un tratament format din o crema pentru dimineata si una pentru seara si a fost excelent! IvaPur se numeste, iar acum nu mai am niciun cos pe fata si nici ten gras :*

| IraAndreea05 a răspuns:

Pai, eu folosesc un produs de la oriflame : Pure skin. are 150 de ml si e albastru. chiar daca ai probleme doar pe partile enumerate. poti da si pe obraji. trebuie sa te speli cu el de max 2 ori pe saptamana. la mine da deja rezultate.

| ARaluca a răspuns:

Incearca Clean&Clear. Previne ingrasarea tenului si curata foarte bine.