| anonim_4396 a întrebat:

Parul ars mai creste? Il am despicat la varfuri si ars pana la jumatatea firului. Il am pana la urechi si il vreau cam pana in drept cu barbia. Este vreo speranta?

14 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Mi-a zis un hairstilyst ca cica ar creste mai greu, nu stiu nici eu ce legatura are, avand in vedere ca parul creste de la radicina, cica ar influenta si cresterea lui. Eu spun sa-l tunzi totusi cat de cat, poate e foarte ars, dar macar un pic trebuie tuns si sa-ti faci masti cu ulei de ricin, cocos si masline. Sunt geniale. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Sunt baiat rolling on the floor Si daca l-as tunde pana unde e ars ar insemna sa am iar parul scurt. si nu prea imi convine

| OoBunnyoO a răspuns:

De crescut cu siguranta o sa creasca, caci parul creste din radacina nu de la varfuri. Problema cu parul despicat este ca se rupe usor la varfuri si chiar daca el creste rezultatele nu se vor vedea, pentru ca ce creste la radacina se rupe la varfuri. Din cauza asta da impresia ca ar creste mai greu.

| kiri11 a răspuns:

Hmmm, citeste despre produsele gamei Vivese Senso Duo, sunt produse pe care le folosesc de 1 an si nu cred ca voi mai folosi alte produse. Sunt perfecte pentru toate problemele parului happy

| anonim_4396 explică (pentru kiri11):

Ti-a reparat parul ars? pe net se spune ca e imposibil.

| tintareco a răspuns:

Cumpără de aici kitul de regenerare şi o să ai un păr super.
https://www.farmec.ro/......ert/1.html

| anonim_4396 explică (pentru tintareco):

Astea sunt minciuni...

| tintareco a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am încercat personal..., în rest faci cum crezi.

| anonim_4396 explică (pentru tintareco):

Alea sunt pentru prevenire...

| tintareco a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sînt pentru prevenire, sînt tratament.

| xxt0much a răspuns:

Parul creste oricum, cel ars va trebuii sa folosesti un ulei de par organic pentru fire despicate, un sampon fara parabeni si SLS il gasesti aici:
https://organik.ro/account/activereferal-8f00bec0e4c673ff47ee894c774e64ec

| iulia8277 a răspuns:

Parul creste de la radacina, deci da. Eu ti-as recomanda sa iti tunzi varfurile!

| anutzamicutza61 a răspuns:

De crescut o sa creasca..ca parul creste de la radacina..doar ca o sa il ai mereu ars la varfuri daca nu il tai

| anonim_4396 explică (pentru anutzamicutza61):

Pai o prietena mi-a spus ca degeaba creste de la radacina ca se rupe la varf pentru ca e ars.