| Georgiana_Geo_1998_LHL1 a întrebat:

Buna tpu...nu vreau sa mă luati la misto sau chestii de genul,dar am o problema destul de gravă.In urma cu doua săptămâni m-am tuns, neștiind cum arată tunsoarea in scari(no hate, mă gândisem la cu totul altceva...nicidecum la mizeria asta) treaba sta in felul următor,pe mine aceasta tunsoare nu mă avantajează,nu îmi sta absolut deloc bine,parul e mai jos de umeri,iar in fata este pana la jumătatea gâtului. Inainte sa mă tund, parul meu era pana la fund, dar era foarte deteriorat (singurul motiv de care nu îmi pare rau) însă acum îl prind mereu in coada sau împletit fiindcă mi-e rusine sa îl tin pe spate.Folosesc ulei de ricin pentru a accelera creșterea, întrebarea mea este:In cât timp pot sa îmi tund parul drept, acum nu as vrea ..pentru ca mi se pare mult prea scurt la jumătatea gâtului gen, cam in câte luni mi-ar creste pana la umeri? Inca vreo 4-5 cm sa zic așa,va rog sa mă ajutați,sunt disperata, am plâns super mult din aceasta cauza, Hellpp.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Numai tu stii cat de repede iti creste parul. La fiecare persoana e diferit.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ai plans din cauza parului laughing ma faci sa rad, de ce ai plange pentru ceva care oricum creste in timp, doar nu ti-ai pierdut o mana.
Pentru inceput parul nu creste mai repede indiferent cu ce l-ai da, sunt doar mituri babesti dar daca tu crezi...
Mai apoi, nu mai suntem in 1900 sa ai parul pana la fund si tuns drept, te-ai obisnuit tu cu el asa, fara nici o forma si de aia acum iti e mai greu pana te obisnuiesti cu el.
Dupa descrierea ta mi se pare destul de ok cum il ai si sunt sigura ca te avatajeaza si te face mai frumoasa decat erai inainte cu parul ala de batrana. Doar invata cum sa il aranjezi sa ai volum, nu il mai prinde ca e pacat sa nu te mandresti cu el.winking
Poti scrie pe google : before and after haircut, sa te convingi ca mereu cineva arata mai bine dupa ce se tunde.