| Biancutzika a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare. Parul meu natural e saten nici inchis nici prea deschis. Ceva mediu. In fine. Nu m-am vopsit niciodata. Daca ma fac cu nuantator negru mai iese acel negru din par? Vreau sa vad cum mi ar sta bruneta si daca nu mi place sa scot culoarea. dau funda(:

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de material.
Unele vopsele ies pri spalare cu apa, altele doar cu cresterea sitaierea parului.

Nu iti recomand sa te faci de culoare mai inchisa, fiindca vei arata mai batrana cu ea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cel mai bun si autorizat raspuns il poti primii de la o coafeză bună, ea ar stii exact. Mergi la un salon de frumusete si intreaba fetele alea ca ele lucrind cu asa ceva zilnic stiu exact.

| MystX a răspuns:

Bună!
Eu sunt brunetă natural (am avut părul și decolorat și vopsit în alte culori) iar momentan mă fac cu nuanțator negru.Mie mi-a ieșit, nu total dar a ieșit. Dacă chiar vrei să vezi cum ți-ar sta, încearcă o aplicație în care iți poți colora parul, incarcă poza și treci la treabă big grin
Găsești și gratuite și așa te poți ghida oarecum. ȚȘtiu că una e să te vezi real și alta în poze insă poate iți faci o idee și vezi dacă merită sau nu.
Spor!
O seară frumoasă!