| carlosbucuresti1970 a întrebat:

Hei.Am un tatuaj pe deget facut de o saptamana si nu se vindeca.Practic e ca o buba.L.am tinut mereu numai cu crema bepanthen din 30 in 30 de min cred ca il dadeam cu crema...Am impresia ca o sa se rupa coaja si nu o sa mai ramana nimic...Se mai poate face ceva?
Un sfat va rog sad

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la dermatolog. Fie tatuajul nu a fost facut cum trebuie, fie ai o reactie alergica la cerneala.

| Comunity a răspuns:

Mergi imediat la doctorul dermatolog asta e sfatul meu. Exista posibilitatea ca tatuajul sa nu fi fost facut steril, acele nesterile care pot provoca infectii grave sunt foarte periculoase mai ales daca iti faci un tatuaj ieftin la un colt de strada.