| Jass12 a întrebat:

Hei...as vrea sa va intreb ceva: Eu cand eram mica imi rodeam unghiile si de aceea acum cand am crescut nu mai imi cresc.Ma puteti ajuta cu tratament facute in casa care sa imi ajute unghiile sa creasca, va rog mult.Dau funda garantat!

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Drăguța, nu le mai roade niciodată, doar taie-le frumos cu unghiera sau forfecuțul de unghii atunci când trebuie. Ca să crească mai repede și mai puternice, taie o lămâie în jumătate, înfige unghiile în ea și ține-le așa 5 minute. Apoi scoate-le și nu te spăla, ci masează bine până intră de tot zeama de lămâie în unghii și în piele. Fă asta periodic și ai să vezi ce frumos se întăresc și devin mai puternice.
Apoi, când ai timp, încălzește ulei de măsline pe baie marină într-o ceșcuță (adică pui ceșcuța într-un vas cu apă fierbinte) și la fel, ține unghiile în ulei pentru 5-10 minute și apoi masează bine până intră uleiul în piele.
Repetând asta periodic și cu regularitate unghiile tale vor crește mai repede, mai ușor, nu se vor rupe și poate își vor reveni și ca formă. Totul e să ai răbdare. Și nu fă o tragedie din asta happy Unghiile sunt doar... unghii! Au forme diferite și doar puține fete le au de la natură cu formă din aceea de unghii puse la salon. Sunt niște norocoase, dar și noi, fetele cu unghii mai micuțe și mai puțin arătoase suntem norocoase pe alte planuri, cu siguranță!

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu prea ai ce tratament sa faci in casa, iti recomand multiminerale sa iei si sa lasi unghiile sa creasca in ritmul lor, nu le mai roade, la fete e urat.

| Jass12 explică (pentru RobertMoon):

Stiu si oooooffffff

| JeJeleu a răspuns:

La orice farmacie are un lac special sa le tin tari si frumoase
e de la farmec costa in jur de 10 lei
si eu am aceiasi problema si lacul asta m a ajutat. e cu vitamina B5 parca. te duci la orice farmacie si intrebi de loțiune farmec de unghii cu vitamina B5

| Jass12 explică (pentru JeJeleu):

Am spus
tratament facut in casa te rooog