| anonim_4396 a întrebat:

Hei.ce dieta ar trebui sa tin pentru a slabi 10 kg intr-o luna? Am auzit ca nu trebuie sa mancam dupa ora 18, este adevarat? Cafeaua verde e buna de ceva?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

10 kg intr-o luna e foarte ambitios. nu o sa slabesti 10 intr-o luna dar daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

| Nina25 a răspuns:

Pentru a slabi nu trebuie sa te chinui cu diete stupide. Trebuie doar sa elimini mincarea ce contine multe kalorii, si sa consumi doar produse naturale cu un continut scazut de grasime. La fel trebuie sa maninci pe saturate dimineata, prinzul sa fie mic iar cina doar un fruct sau ceva de genul asta. Asta nu e o dieta ci alimentatia sanatoasa, maninci mai mult doar cind ai nevoie de multa energie, de aia seara trebuie sa maninci putin. Si desigur prectica sportul, cam 15-20 min pe zi de gimnastica te vor ajuta, fara sport nici dietele nu ajuta bine.
Asa ai putea slabi repede in scurt timp.
P.S:Elimina produsele fainoasa, scade consumul de dulciuri si mezeluri si desigur renunta la toate tipurile de mincare fast-food.