| dianalalala a întrebat:

Hei big grin as vrea sa duc la amanet niste argintarie..eu sunt minora. se poate face acet lucru fara prezenta unui adult? si daca da e nevoie sa semnez vreun act ceva, apara numele meu sau pur si simplu dar argintaria si iau banii?

5 răspunsuri:
| Katoky a răspuns:

Buna!
Mai bine mergi cu un adult cine stie pe ce dileme daiwinking
Te pup!

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Nu te intreba cati ani ai doar te ia de fraiera.
Ex: Iti poate da mai putini bani pe argintarie.
Sau nici sa nu tii dea =]]].
Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi cu un adult, care se si pricepe la lucruri din acestea.
De semnat nu semnezi nimic.
Dar se face un fel de act unde scrie cat si cum a fost.
(ma refer ca va scrie numele tau pe acea fisa)
Trebuie sa dai buletinul si multe alte chestii.
Sper ca te-am ajutat.
Pa.

| GeogiiMwa a răspuns:

Doar dai argintaria si iei banii puppy dog eyes laughing

| dianalalala explică (pentru GeogiiMwa):

Deci nu ma intreba de varsta /nume?

| NoRegrets96 a răspuns:

Nu ai voie sa amanetezi daca esti minora.
ai grija ce faci pentru ca poti avea probleme mai tarziu si oricum nu iti da atatia bani cat voloreaza defapr bijuteria inti da ff putin in special daca e argint. eu iti recomand sa nu le amanetezi