| Gdhhsjsja a întrebat:

Dacă ești însărcinată si mama este minoră(16 ani) iar tatăl este adult(18 ani) copilul poate fi trecut pe numele tatălui?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Asta inseamna recunoasterea la starea civila a copilului de catre tata. In acest caz in certificatul de nastere se trece numele pe care-l vor ambii parinti. Asta nu inseamna ca automat copilul revine tatalui. Daca mama are 16 ani, chiar daca este minora, ea capata drepturile unui adult fata de copilul ei.

| Gdhhsjsja explică (pentru CodrutElian1990):

Va multumesc pentru raspuns

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sa fie sănătos copilul. Pace vouă.

| MValentin a răspuns:

Astfel de răspunsuri sunt irelevante pe acest site. La revedere

| TLF92 a răspuns:

In opinia mea ar trebui schimbat site-ul asta cand iti faci un cont cu nume real si CNP .........in 2 luni se umple de trolli idioti care nu au ce face cu viata lor

| Gdhhsjsja explică:

Va multumesc ❤