| Iustina2345 a întrebat:

Hei! Dupa parerea voastra care este cel mai bun fond de ten pentru pielea putin uscata? Voi ce folositi, de la ce firma?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

In mod normal daca ai tenul uscat trebuie sa i-l hidratezi.
Fondul de ten nu se aplica fara o baza de machiaj.
Baza de machiaj conține crema, fixativ facial si alte multe chestii pe care eu nu le știu.
Doar după poti aplica un fond de ten de preferat unul bun ( eu folosesc unul de la Dior ).

Era mai problematic daca aveai tenul gras dar nu este cazul tau, tu doar trebuie sa hidratezi tenul înainte de aplicarea fondului de ten!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru piele uscata este mai potrivit BB cream pentru ca si hidrateaza pielea pe cand un fond te ten simplu nu face asta, eu momentan folosesc un BB cream nivea

| corina6859 a răspuns:

BB cream-urile sunt foarte bune, si sunt pentru toate tipurile de ten nu sunt asa scumpe eu am dat pe al meu de la Garnier 35 de lei e foarte bun.

| Iustina2345 explică:

Ce baza de machiaj folosesti?