| DydyDidii a întrebat:

Hei,este cineva reprezentant avon sau oriflame? Daca da, stiti cumva daca primesti bani chiar daca nu primesti comenzi? Ca as vrea sa devin si eu reprezentant si sunt curioasa in caz ca la un momentdat nu comanda cineva.
FUNDA pentru cel mai complet si explicit raspuns ♥

Răspuns Câştigător
| Candyclouds a răspuns:

Hei! Sunt reprezentant Avon de aprox un an, dar am avut castiguri bune in urma inscrierii mele aici. In primul rand trebuie sa stii ca discount-ul (banii pe care ii primesti) ti-l opresti din valoarea comenzii. Pentru noii reprezentanti exista un program de bun venit care zic eu, e destul de convenabil pentru inceput. De exemplu, la prima comanda de 140 de lei primesti un ruj + un kit de mostre+ discount 15 % din comanda ta (adica 21 de lei). Da, stiu, cand auzi de 140 de lei poate te gandesti "De unde strang eu o comanda de 140 de lei?", dar crede-ma, nu e deloc greu. Eu de exemplu, abia ce le-am spus alor mei( mama, tata) si catorva rude si m-am trezit cu o comanda de peste 100 de lei. Parintii tai pot duce brosura si la locul de munca si poti avea cateva comenzi si de acolo, sau tu poti arata brosura catorva vecine/vecini, scoala, coafor etc. Nu este nici o problema daca nu comanzi intr-o luna, insa urmatoarea luna este de preferat sa dai o comanda de minim 120 de lei, pentru a-ti pastra fidelitatea si a castiga maximul de discount(40 % din valoarea comenzii).
Sper ca te-am ajutat!

| oribeauty a răspuns (pentru Candyclouds):

Buna.La Oriflame comisioanele sunt de la 70 ron ai reduecre de 23% si poti ajunge si la 40% reducere. plus poti participa la programul de bun venit si programul de loialitate din fiecare campanie si multe alte surprize si beneficii.Nu trebuie sa faci comanada in fiecare campanie, abia dupa 1 an in care nu ai dat nici o comanda devii inactiva.Pentru a gasi toate informatiile de care ai nevoie acceseaza linkul www.oribeauty.ro.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca nu ai cereri de la nimeni nu mai faci comanda.Tu primesti un procent din vanzarile pe care le faci, deci numai daca comanzi ceva.

| DienutzaLove23 a răspuns: