| Immature a întrebat:

Hei. Eu am parul putin mai scurt de umeri, in scari si imi sta putin ondulat. Mie chiar nu imi place, si nu am placa ca sa-l indrept. Ce i-as putea face ca sa imi placa si mie cum sta? Repet, am parul scurt. sad Mda, am fost proasta ca m-am tuns, dar asta e. Va rog, un sfat, un tutorial, orice!

Răspuns Câştigător
| kitishor a răspuns:

Buna. Stiu ca atunci cand folosesti metode ca " spalarea parului nu stiu cum " nu tine mult si doar nu o sa te speli pe cap la fiecare ora. Eu as zice asa : Sa nu incerci sa-l indrepti pentru. ca eu (sa zic asa ) am parul ca tine. pana la umeri ( pentru ca am fost tunsa bob dar mi-a mai crescut) si filat. si chiar cu o tenta de ondulat. Am niste colege in clasa cu parul drept natural care zic " Of ce par frumos aveti voi astea cu parul ondulat ce as vrea si eu. "
Uite.stiu ca atunci cand il ai mai scurt si filat nu sta cum vrei tu. dar nu e chiar asa de urat precum crezi...
Fa-ti coafuri, dar nu costisitoare. Acasa! sa-ti prinzi parul pe jumatate etc.
Deci concluzia : Fetelor cu parul drept ar vrea par ondulat, iar fetelor cu parul ondulat ar vrea par drept. pff. ce lume nebuna. De aceea te-a lasat Dumnezeu pe tine asa! asta e acel ceva special al tau. happy

2 răspunsuri:
| Diaste a răspuns:

Incearca atunci cand il usuci sa folosesti o perie prin miscari repetate de la radacina spre varfuri. Asa se va mai indrepta putin si va avea si mai mult volum. Incearca sa intoci varfurile spre interior atunci cand il usuci happy

| Immature explică:

Scuze, vroiam sa zic filat, nu in scari -.-"