| тєqυιℓα a întrebat:

Hei TPU, am o problema...M-am tuns scurt, cam pana la umeri si cand imi indrept parul nu sta si devine ondulat. Aveti vreun sfat cum il pot face sa stea drept?!

Răspuns Câştigător
| baf a răspuns:

Nu cred ca o sa stea ..mai asteapta sa creasca, in cateva zile se va aseza:*

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Placa
indreptare permanenta
sau spray pentru indreptat

| lorena15 a răspuns:

Foloseste placa iar apoi fixativsmug

| iStarry a răspuns:

Buna :).Si eu am aceeasi problema ca si tine.
-Ca sa-ti potolesti parul, piaptana-l atunci cat este ud cu un pieptene cu dinti rari.(asa is va mai pierde putin din volumul natural si va fi mai usor de aranjat)
-Foloseste un balsam leave-in.Asa parul nu se mai electrizeaza si se va mentine drept mai mult timp.
-Incearca sa ti-l indrepti cu peria si uscatorul de par inainte de placa.
-Atunci cand folosesti placa insista mai mult la varfuri.
-La sfarsit foloseste un ser hidratant.
Sper ca si articolul acesta te ajuta:http://lyla.ro/......a-parului/
Bafta! >:D

| тєqυιℓα explică (pentru iStarry):

Am vrut sa-ti dau tie funda, dupa am vazut un raspuns mai scurt si la obiect laughing Nu prea am ce-i face pana creste. Multumesc oricum!

| iStarry a răspuns (pentru тєqυιℓα):

E OK laughing Ma bucur ca te-am ajutat.

| DarknessPulse a răspuns:

Buna! Ca sa il faci drept poti folosi placa sau o spuma speciala ca sa iti indrepti parul. Eu ca baiat folosesc placa fiindca am bretonul lung si atunci cand transpir se onduleaza parul dar daca il dau putin cu placa se face super fain dar nu trebuie folosit foarte des si mult fiindca poate duce si la caderea parului, asa am citit pe unele bloguri dar mie nu mi-a cazut niciodata parul. Sper ca te-am ajutat! happy

| тєqυιℓα explică (pentru DarknessPulse):

Chestia e ca eu folosesc placa si mereu varfurile se onduleaza dupa vreo 20 minute....Nu stiu ce sa fac

| wolder a răspuns (pentru тєqυιℓα):

Dai peste cu spuma sau gel ori fixativ

| Alexandraa2 a răspuns:

Poți folosi o placa de par, dar nu orice placa, ca nu toate sunt bune.( Remington recomand)
Eu mi-l îndrept de obicei cu feonul și o perie. Se aranjează foarte natural și frumos.